Robert Kubica nowy zespół
Źródło: HAMAD I MOHAMMED/AFP/East News

Lada chwila zapadnie ważna decyzja. Robert Kubica może trafić do nowego zespołu

Konrad KarpiukKonrad Karpiuk
19 Stycznia 2021

Robert Kubica ma w piątek wyjechać na trening przed 24-godzinnym wyścigiem Daytona. Wystartuje w zespole razem z Ferdinandem Habsburgiem, z którym niedługo może dzielić także zespół wyścigowy. Wiele wskazuje na to, że zatrudnieniem polskiego kierowcy zainteresowany jest WRT Racing.

Robert Kubica od powrotu był już w trzech zespołach. Niedługo może być czwarty

Robert Kubica wracając do motosportu po tragicznym w skutkach wypadku, tułał się po wielu zespołach. Próbował już w F1 w Williams, w którym wytrwał do końca sezonu 2019. Na początku 2020 roku ogłoszono go kierowcą rezerwowym zespołu Alfa Romeo Racing, sponsorowanym przez Orlen.

Z kolei w lutym 2020 roku ogłoszono, że Robert Kubica będzie startował w zespole klienckim Orlen Team ART w serii Deutsche Tourenwagen Masters (DTM), znanych też jako wyścigi samochód turystycznych. Do tego w 2021 roku potwierdzono udział polskiego kierowcy w 24 Hours of Daytona. To właśnie ten wyścig może być kluczowy, dla dalszej kariery Roberta.

Robert Kubica będzie szukał nowych wyzwań. WRT może ponownie próbować go sprowadzić

Jak donosi portal dailysports.car, WRT Racing ma potwierdzić swój udział w World Endurance Championship. Zespół wystawiłby bolid w kategorii LMP2, w tej samej w której Robert Kubica startuje teraz w 24-godzinnym wyścigu na torze Daytona.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Obecnie podczas 24 Hours of Daytona partnerem polskiego kierowcy wyścigowego będzie Ferdinand Habsburg, jeżdżący w ubiegłym sezonie w barwach WRT Racing. Ponadto zespół już przed sezonem 2020 chciał zatrudnić Roberta Kubicę, ale ze względu na terminarz nie udało się doprowadzić transakcji do końca.

Jak pisze portal powrotroberta.pl, korzystnych okoliczności jest na tyle dużo, że śmiało można spekulować o potencjalnym dołączeniu Roberta Kubicy do WRT. Zwłaszcza, że prezes zespołu miał wcześniej bardzo chcieć Roberta Kubicę u siebie.

WRT ma oficjalnie potwierdzić swój udział w WEC w najbliższy czwartek. Jednocześnie są dosyć małe szanse na to, że od razu zostanie ogłoszony pełny skład kierowców, dlatego sprawa jest ciągle otwarta.

Wiele może zależeć od tego jak Robert Kubica pokaże się na 24 Hours of Daytona. To będzie debiut polskiego kierowcy w klasie LMP2 i jeśli sobie poradzi, WRT może podjąć ostateczną decyzję o jego zatrudnieniu.

WRT ma spore doświadczenie w wyścigach samochodowych

WRT Racing ma spore doświadczenie w autach klasy GT. Do tej pory wystawiając Audi R8 LMS wygrywał wyścigi 24h Spa, 24h Nurburgring, 24h Dubaj, 12h Bathurst, 12h Sepang, 12 Suzuka, czy 10h Zolder. Od 2019 roku zespół zaczął startować w DTM.

Poza DTM WRT Racing wystawił Ligiera JS P2 w European Le Mans Series 2016 w SPA. W swojej historii ekipa zaliczyła również epizody w FIA GT3 European Championship i Blancpain Endurance Series. Na 2023 rok zespół planuje przygotowanie własnego prototypu LMDh i start w najwyższej kategorii Długodystansowych Mistrzostw Świata.

W sezonie 2021 w LMP2 wystartuje kilkanaście ekip. Potwierdzono już DragonSpeed, Jotę, Racing Team Nederland, Real Team, Inter Europol, High Class Racing, ARC Bratislava i United Motorsports.

Źródło: powrotroberta.pl

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł