ZDrogi.pl > Aktualności > Ponad 300 lat więzienia za spełnianie motoryzacyjnych marzeń
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:54

Ponad 300 lat więzienia za spełnianie motoryzacyjnych marzeń

Mężczyzna kupował luksusowe auta za zapomogi dla firm
@USAO_LosAngeles

To już kolejny taki przypadek od wybuchu pandemii COVID-19. Scenariusz „stary jak świat”, mężczyzna zgłasza się po zapomogi kredyty, aby „ratować biznes"... i wydaje pieniądze na wystawne życie.

Tym razem bohaterem jest mieszkaniec Kalifornii, który za wyłudzone pieniądze kupił, m.in. Ferrari, Lamborghini i Bentleya.

Mustafa Qadiri, mieszkaniec Kalifornii został aresztowany po tym, jak wyłudził ponad 5 milionów dolarów pożyczek w ramach Programu Ochrony Płatności podczas pandemii koronawirusa. 38-latek za uzyskane pieniądze postanowił się trochę porozpieszczać. Kupił m.in. Ferrari 458 Italia, Lamborghini Aventador S i Bentley Continental GT.

Wydał pieniądze pomocowe na zakup luksusowych aut

Mężczyzna został postawiony w stan oskarżenia przez federalne ławy przysięgłych. Usłyszał zarzuty czterech oszustw bankowych, czterech oszustw przelewowych, kradzieży tożsamości i sześciu przypadków prania pieniędzy.

Jak donosi The New York Times, Qadiri zaczął uzyskiwać pożyczki federalne pod koniec maja 2020 r., A na początku czerwca zebrał prawie 5,1 miliona dolarów netto. Podejrzewa się, że 38-latek złożył wnioski do trzech różnych banków o fundusze pomocowe, aby pomóc czterem firmom z siedzibą w Kalifornii.

Mężczyźnie grożą poważne konsekwencje. Czy było warto?

Agenci federalni przejęli Ferrari 458 Italia z 2011 r. Lamborghini Aventador S z 2018 r. oraz Bentleya Continental GT z 2020 r. Wszystkie pojazdy zakupiono z wykorzystaniem z funduszy pomocowych. Qadiri wydał też sporą sumę na „wystawne wakacje”. Mężczyźnie grozi łączna kara 302 lat więzienia.

To nie pierwszy raz, kiedy prokuratorzy federalni aresztowali i oskarżyli osobę o nieuczciwe uzyskanie pożyczek w ramach Programu Ochrony Płatności i wydanie ich na luksusowe samochody.

W lipcu 2020 roku 29-letni mężczyzna został złapany po zakupie salonowego Lamborghini Huracan Evo po otrzymaniu prawie 4 milionów dolarów środków.

Miesiąc później mężczyzna w Teksasie został aresztowany po tym, jak po otrzymaniu 1,6 miliona dolarów funduszy, udał się kupić Lamborghini Urusa.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: interia.pl