Polski samochód elektryczny - wiemy, gdzie powstanie
Źródło: Materiały Prasowe

Wiemy gdzie powstanie fabryka polskich samochodów elektrycznych

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
15 Grudnia 2020

Polski samochód elektryczny będzie produkowany w... Dzisiaj (15 grudnia) oficjalnie ogłoszono lokalizację pierwszej fabryki marki Izera. To w niej powstawać będą polskie samochody elektryczne nowopowstałej marki.

Od pewnego czasu stale wypatrujemy kolejnych informacji na temat rodzącej się (w bólach, ale jednak) polskiej marki samochodów elektrycznych. Choć aktualnie więcej jest niewiadomych, niż rzeczy pewnych, to wszystko wydaje się iść w dobrym kierunku.

Polski samochód elektryczny. Ogłoszono właśnie miejsce, w którym stanie fabryka Izery.

Fabryka samochodów elektrycznych marki Izera powstanie w województwie śląskim. Dla miasta, ale także dla regionu oznacza to realne zatrudnienie dla kilkunastu tysięcy osób - nie tylko w fabryce, ale także w firmach świadczących na jej rzecz usługi.

W Muzeum Śląsku na prezentacji marki oficjalnie ogłoszono lokalizację fabryki Izery - marki, która będzie produkować polskie samochody elektryczne.

Polska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliPolska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliCzytaj dalej

Zobacz także: Nastolatek w BMW z impetem wbił się w ciężarówkę. Jego mama zginęła w tragicznych okolicznościach

Wcześniej zakładano, że zakłady staną na Rudę Śląską lub w Jaworznie. Ostatecznie to właśnie druga lokalizacja wygrała. Produkcja pierwszych samochodów elektrycznych ma ruszyć w 2024 roku. Według wstępnych wyliczeń fabryka zapewni nawet 15 tysięcy nowych miejsc pracy.

Izera ma być urzeczywistnieniem marzeń o polskiej marce samochodowej. Nowy produkt ma być nowoczesny, odpowiadający na wyzwania współczesnego świata oraz konkurencyjny względem znanych zachodnich marek.

Dzisiaj, 15 grudnia, minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka, przedstawiciele ElectroMobility Poland, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE), marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski oraz przedstawiciele samorządu Jaworzna i Lasów Państwowych podpisali w Katowicach „Memorandum o współpracy przy przygotowaniu terenu pod budowę pierwszej w Polsce fabryki samochodów elektrycznych".

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraPrawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraCzytaj dalej

Następny artykuł