ZDrogi.pl > Aktualności > Polska policja zakupiła nowe radiowozy. Ich cena dosłownie zwala z nóg
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:03

Polska policja zakupiła nowe radiowozy. Ich cena dosłownie zwala z nóg

Policja Lubelska
Lubelska Policja

Trzy nowoczesne radiowozy uzupełniły flotę lubelskiej policji. Pojazdy pomogą policjantom pracującym na miejscach wypadków drogowych. Ich cena jest naprawdę okazała.

Radiowozy trafią do jednostek w Białej Podlaskiej i Lublinie. Będą wykorzystywane w głównej mierze przy zabezpieczeniu zdarzeń drogowych.

Mowa o nowoczesnych pojazdach "APRD" czyli Ambulansach Pogotowia Ruchu Drogowego. Polska policja postawiła na markę Volkswagen, wybierając kultowy model Crafter.

Każdy z nich jest kompleksowo wyposażony w sprzęt, który w skuteczny sposób pomoże na miejscu wypadków i kolizji. 

>

Na liście wyposażenia radiowozów znajdują się maszt z dodatkowym oświetleniem, agregat prądotwórczy, biurka, laptop, drukarka czy router WIFI.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Funkcjonariusze będą mieć również do dyspozycji oświetlenie zewnętrzne przenośne oznakowanie, a także niezbędny sprzęt pomiarowy. Za każdy z pojazdów Volkswagena zapłacono niebagatelną kwotę 460 000 złotych. Łącznie, na zakup nowoczesnych radiowozów przeznaczono prawie 1,5 miliona złotych.

>

Dwa radiowozy będą służyły lubelskiej policji, trzeci został przekazany w ręce bialskich mundurowych.

Pojazd wyposażono w systemy ABS, ESP (elektroniczny system stabilizacji toru jazdy), poduszki powietrzne, nowoczesny układ ogrzewania, klimatyzację, system sygnalizacji uprzywilejowania w ruchu drogowym oparty na technologii LED, zabudowę wnętrza przystosowaną do przewożenia osób wraz z wyposażeniem służbowym. - informuje rzecznik KWP w Lublinie, kom. Andrzej Fijołek.

Warto podkreślić, że sprzęt został współfinansowany przez  Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020 - Projekt „Bezpieczniej na drogach - Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Lubelska Policja

Powiązane