ZDrogi.pl
Policjantki próbowały wrobić kierowcę w mandat? Bulwersujące nagranie

YouTube: STOP CHAM

Policjantki chciały wymusić mandat? Jedna z nich użyła fałszywego nazwiska

25 Listopada 2021

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Do sieci trafiło nagranie z nietypowej policyjnej kontroli drogowej - autor twierdzi, że policjantki próbowały wymusić na nim mandat. Funkcjonariuszki podczas kontroli zachowywały się nerwowo i nie podały kierowcy swoich prawdziwych danych.

Kierowca, który miał paść ofiarą nieuczciwych praktyk, podzielił się swoimi doświadczeniami na popularnym kanale YouTube: STOP CHAM. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli ze względu na przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

Na nagraniu udostępnionym przez kierowcę widać, że porusza się on zgodnie z obowiązującymi przepisami - nie przekroczył prędkości, a manewr wyprzedzania wykonał poprawnie. Mimo tego w pewnym momencie został zatrzymany przez radiowóz na sygnale. Policjantki, które prowadziły kontrolę, przekonywały, że kierowca jechał za szybko i wyprzedzał w terenie zabudowanym prawidłowo jadące pojazdy.

„Zachowanie obydwu pań bardzo nerwowe. Próbują mi wmówić wykroczenia od samego początku. Po zaproszeniu mnie do a właściwie koło radiowozu, zachowanie policjantek nadal nerwowe. Przy radiowozie usłyszałem jeszcze zarzut, że pani policjantka „musiała mnie gonić 130 km/h” - relacjonuje autor nagrania.

Mężczyzna wówczas poinformował policjantki, że posiada w aucie kamerę, która wszystko nagrywa i nie zgadza się z żadnym ich zarzutem. Zbite z tropu funkcjonariuszki ostatecznie nie wystawiły nawet upomnienia.

Podczas kontroli tylko jedna z funkcjonariuszek się wylegitymowała. Podejrzane okoliczności kontroli drogowej sprawiły, że kierowca postanowił przeprowadzić małe śledztwo. Okazało się, że dyżurny policji nie zna żadnej funkcjonariuszki o podanym nazwisku.

„Moim zdaniem nie dość, że próbowały mi wmówić wykroczenia, których nie popełniłem to dodatkowo zachowanie, czyny i słowa policjantki być może kwalifikują się na zarzuty prokuratorskie” - podsumował kierowca.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Nowe pytania na prawo jazdy 2021 r. Jeśli zdobędziesz 10 punktów to WIELKI SZACUN!

Pytanie 1 z 16

Czy inspektor transportu drogowego podczas kontrolowania pojazdu, który wykonuje transport drogowy, ma prawo weryfikować dane o pojeździe w Centralnej Ewidencji Pojazdów?

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: zDrogi.pl

Piotr SzczurowskiAutor

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Na drogach

Bezmyślny kierujący niemal potrącił pieszego. Świetna reakcja innego kierowcy

Czytaj więcej >

Na drogach

Nietrzeźwy kierowca wjechał ciężarówką do rowu. Miał ponad 3 promile

Czytaj więcej >

Na drogach

Rozbił Audi A6 w wyniku poślizgu. Jego reakcja była zaskakująca

Czytaj więcej >

Na drogach

Nowe znaki drogowe na polskich ulicach. Zaciekawią jedną grupę kierowców

Czytaj więcej >

Na drogach

Kolizja podczas kierowania ruchem przez policjanta. Prosty błąd kierowcy fiata

Czytaj więcej >

Na drogach

Poważny incydent na Mazowszu. BMW wylądowało na dachu

Czytaj więcej >