Policja kupuje radiowozy
Źródło: Policja.pl

Policja chce kupić aż 350 nowych radiowozów. Muszą spełniać specjalne wymagania

Piotr DutkaPiotr Dutka
12 Stycznia 2021

Policja idzie na pokaźne zakupy. Aktualnie, służby zdecydowały się na odświeżenie swojej oznakowanej floty. Postawiły na ekologię, ponieważ już wkrótce, funkcjonariusze będą poruszać się hybrydami. Samochody muszą spełnić rygorystyczne wymagania.

Policja modernizuje swoją flotę. Zakupi 350 nowych, oznakowanych radiowozów.

To już pora na wymianę radiowozów w polskiej policji. Już wkrótce na służbę może trafić 350 nowych oznakowanych radiowozów z napędem hybrydowym. Pierwsze samochody mają zostać dostarczone jeszcze w tym roku.

Nowe pojazdy mają służyć w głównej mierze do „zadań patrolowych, interwencyjnych oraz kontroli pojazdów”. Powinny być odpowiednio przystosowane do wykonywania podstawowych czynności funkcjonariusza.

Służby mundurowe mają specjalne wymagania, które muszą zostać zrealizowane podczas przetargu. Pojazd musi być kompaktowym kombi. Jego długość nie może być mniejsza od 4,5 metra, wysokość nie może być większa niż 1,56 m oraz z rozstaw osi nie krótszy niż 2,59 m.

Optymalnym napędem będzie odmiana hybrydowa (HEV) z 4-cylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności minimum. 1,4 l oraz minimalnej mocy 70 kW.

Policjanci postanowili zatrzymać kobietę, która jechała bez lusterka. Finału się nie spodziewaliPolicjanci postanowili zatrzymać kobietę, która jechała bez lusterka. Finału się nie spodziewaliCzytaj dalej

Potencjalny, przyszły radiowóz powinien również rozpędzać się co najmniej do 170 km/h.

Policja chce zakupić hybrydowe radiowozy. Zwycięzca przetargu będzie miał sporo czasu na realizację zamówienia.

Według informacji podanych przez portal Autoświat.pl, pierwsza gwarantowana partia 110 sztuk powinna trafić do jednostek jeszcze w bieżącym roku. Najbardziej prawdopodobnym terminem jest 19 listopada.

Pozostałe 240 sztuk, ma zostać dostarczona do końca 2020 roku.

W tym roku służby mundurowe zbroją się na potęgę. Nie tak dawno pisaliśmy o zakupach lubelskiej policji. Nowe, piekielnie szybkie BMW zasiliły policyjną flotę.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł