ZDrogi.pl > Aktualności > Piesza mogła zginąć w strasznych okolicznościach. Uratowała ją reakcja kierowcy - Wideo
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:04

Piesza mogła zginąć w strasznych okolicznościach. Uratowała ją reakcja kierowcy - Wideo

Bielskie Drogi
Youtube/ Bielskie Drogi

O ogromnym szczęściu może mówić pewna kobieta, która cudem uniknęła śmierci pod kołami osobówki. Jej życie uratował kierowca, który ostrzegł ją przed nadjeżdżającym niebezpieczeństwem.

Od 1 czerwca, piesi otrzymali pierwszeństwo w momencie wchodzenia na przejście. Nie dotyczy to jednak miejsc z sygnalizacją świetlną, w której to zielone lub czerwone światło decyduje o pierwszeństwie. Niestety, ale nowe przepisy są niejasne dla sporej liczby kierujących.

To właśnie z powodu licznych niejasności, polskie trasy wciąż w obfitują w masę kuriozalnych, a co za tym idzie niebezpiecznych zdarzeń. Ty razem niestandardowe zdarzenie miało miejsce w Bielsku-Białej.

Poniższe nagranie pokazuje, że piesza w ostatniej chwili uniknęła nieuchronnego potracenia. Jej zdrowie i życie uratował kierowca osobówki, który zdołał zarejestrować moment tego zdarzenia.

Tragedia mogła mieć miejsce na przejściu dla pieszych. Autor nagrania zatrzymał się tuż przed pasami, chcąc przepuścić przechodzącą pieszą. Kobieta skorzystała z jego uprzejmości, jednak mogła stracić swoje życie.

Nie zwracają uwagi na to, co działo się na sąsiednim pasie ruchu weszła na jezdnię.

W tym momencie nadjechał bezmyślny kierowca, który przemknął z ogromną prędkością.

Zlekceważył on, to co działo się na drodze. Jego zachowanie mogło mieć tragiczne konsekwencje. Na szczęście odpowiednia czujność autora nagrania zapobiegła tragedii.

Za pomocą klaksonu ostrzegł kobietę, która zatrzymał się dosłownie w ostatniej chwili.

W tej sytuacji, skutki potencjalnego potracenia mogły okazać się dramatyczne. Piesza dosłownie uniknęła śmierci.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Powiązane