Peugeot Logo
Źródło: Photo by Peugeot

Peugeot świętuje 210-lecie marki. Nowe logo z okazji urodzin wygląda obłędnie

Piotr DutkaPiotr Dutka
27 Sierpnia 2020

Peugeot to najstarsza marka motoryzacyjna na świecie. 26 września 2020 francuski koncern będzie obchodzić 210-lecie swojego istnienia. Z tak znamienitej okazji przygotowano specjalne logo, które będzie towarzyszyć obchodom tego zacnego jubileuszu.

Peugeot świętuje 210 urodziny. Zjawiskowe logo na wybitny jubileusz

Peugeot, czyli jedna z najbardziej znanych firm motoryzacyjnych na świecie. Początkowo nie była ona związana stricte ze światem motoryzacji. W miarę upływu lat przechodziła prawdziwą rewolucję.

Samochody oraz inne środki komunikacyjne zaczęły być wytwarzane dopiero w późniejszym okresie. Do dziś, marka cieszy się ogromnym uznaniem oraz gronem oddanych sympatyków.

Specjalne logo Peugeota wygląda obłędnieSpecjalne logo Peugeota wygląda obłędnie
fot. Peugeot

Na specjalną okazję, jaką niewątpliwie jest 210-lecie powstania marki, przygotowano specjalne logo. Będzie ono obecne w kampaniach reklamowych oraz wydarzeniach związanych z francuską firmą do końca tego roku.

Policja otrzyma nowe uprawnienia. Właściciele samochodów nie będą zadowoleniPolicja otrzyma nowe uprawnienia. Właściciele samochodów nie będą zadowoleniCzytaj dalej

Na nowym logo znajdziemy rzeczy charakterystyczne dla francuskiego koncernu. Mianowicie sylwetkę lwa, czyli znak rozpoznawczy marki. Jest on przedstawiony z boku i podkreślony strzałką, co jest naturalnym nawiązaniem do najstarszego logo Peugeota.

Warto podkreślić, że z okazji jubileuszu, francuska marka zdecydowała się otworzyć dla fanów. Fajną opcją jest możliwość wejścia do Muzeum L’Aventure Peugeot w Sochaux. Wstęp będzie możliwy od 1 września do 31 października. Bilety będą w okazyjnej cenie, 1 euro.

Zobacz także;

1. Kierowco, końcówkę wakacji mocno odczujesz w swoim portfelu. Paliwo może być droższe nawet o kilkadziesiąt groszy

2. Nietypowa kontrola policji. Naprawiał samochód, może trafić do więzienia na 10 lat

3. Dramat Patryka Vegi, skarbówka zainteresowała się jego Lamborghini. Trudno uwierzyć dlaczego

4. Gigantyczna eksplozja pociągu z Dieslem. Setki osób musiało opuścić swoje domy

5. Przechodzenie na czerwonym świetle zgodne z prawem? Co sądzisz?

Następny artykuł