ZDrogi.pl > Wideo > Patrzył w telefon, zamiast ruszyć na zielonym. Ruszył... na czerwonym - Wideo
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:04

Patrzył w telefon, zamiast ruszyć na zielonym. Ruszył... na czerwonym - Wideo

Zagapił się na światłach w telefon. Przejechał na czerwonym
YouTube: Bandyta z Kamerką

Jak wielokrotnie podkreślaliśmy, korzystanie z telefonu za kierownicą jest zachowaniem skrajnie nieodpowiedzialnym i niebezpiecznym. W „najlepszym” razie zagapimy się na światłach...

...w najgorszym potrącimy pieszego lub zjedziemy na inny pas, stwarzając poważne zagrożenie w ruchu drogowym.

Poruszając się po mieście, bardzo łatwo zaobserwować, że kierowców korzystających ze smartphonów na światłach nie brakuje. Doskonale widać to też na nagraniu, które pojawiło się ostatnio w serwisie YouTube.

Trudno uzasadnić, czy w grę wchodzi uzależnienie od mediów społecznościowych, Internetu, czy natłok codzienny obowiązków, który wymaga od nas bycia ciągle „online".

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Za kierownicą lepiej zapomnieć o telefonie lub korzystać z zestawu głośnomówiącego

Na nagraniu widzimy kierowcę audi, który zdecydowanie ma problem z „oderwaniem się” od telefonu. Mężczyzna przegapił zmianę świateł na zielone i zablokował kompletnie ruch na pasie do skrętu.

Gdy kierowca zorientował się w sytuacji... wcisnął gaz do dechy i przejechał na czerwonym świetle. Auta stojące za audi musiały czekać na kolejne „zielone".

Kierowca białego kombi nie tylko uprzykrzył życie innych kierowców, ale stworzył też poważne zagrożenie na drodze. Nie trzeba nikomu chyba tłumaczyć, jak niebezpieczne może być wjeżdżanie na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: namasce.pl