Papież Franciszek otrzymał nowe auto
Źródło: Wikipedia.pl

Franciszek dostał Toyotę Mirai. Jest jednak pewien poważny problem

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
9 Października 2020

Papież Franciszek - głowa kościoła katolickiego otrzymał właśnie dwie Toyoty Mirai. Niestety, ciężko będzie mu z nich zrobić użytek. Dlaczego? Zdradzamy dalej.

Jakoś się utarło, że głowy kościoła są fanami motoryzacji. Papieże często otrzymują prezenty na czterech kołach, choć rzadko z nich korzystają.

Papież Franciszek właśnie dostał dwie Toyoty Mirai przerobione na papamobile. Jest jednak pewien poważny problem.

Polska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliPolska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliCzytaj dalej

Zobacz także: Nastolatek w BMW z impetem wbił się w ciężarówkę. Jego mama zginęła w tragicznych okolicznościach

Toyota Mirai to samochód napędzany wodorem - zasięg na pełnym zbiorniku wynosi około 500 km. Najbliższa stacja „wodorowa” znajduje się w Bolzano... 650 km od papieskiej siedziby.

Papież Franciszek otrzymał nowe auto

Jadąc z Watykanu z pełnym zbiornikiem, można nie dojechać do stacji. Nawet jeśli by się udało, wciąż mógłby być problem z powrotem. A nawet jeśli udałoby się wrócić, to paliwa nie starczyłoby, żeby z powrotem pojechać na stację. Ktoś wie, czy istnieją wodorowe kanistry?

Papież Franciszek raczej nie jest przywiązany do aut

Toyota Mirai to nie jedyne auto, jakie papież otrzymał w ostatnich latach. W 2017 r. dostał Lamborghini Huracana, który tak mu się spodobał... że przeznaczył auto na aukcję. Dochód ze sprzedaży „Lambo” został przekazany na cele charytatywne.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraPrawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraCzytaj dalej

Następny artykuł