ZDrogi.pl > Na drogach > Osobówka wbiła się w samochód ciężarowy. Kierowca zginął na miejscu
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:06

Osobówka wbiła się w samochód ciężarowy. Kierowca zginął na miejscu

Policja Kujawsko-Pomorska
Policja Kujawsko-Pomorska

Przerażający incydent na jednej z dróg województwa kujawsko-pomorskiego. Samochód osobowy wjechał wprost pod rozpędzonego TIR-a. Niestety, ale 73-letni kierowca nie miał najmniejszych szans na przeżycie.

Chwila nieuwagi, a także brak odpowiedniej koncentracji to jednej z głównych czynników, które są odpowiedzialne za sporą liczbę groźnych incydentów drogowych.

Niestety, ale to przerażającego zdarzenia doszło w poniedziałek 22 listopada jednym z odcinków drogi krajowej numer 62 w powiecie radziejowskim. Tuż po godzinie 16.30 miejscowe służby zostały zaalarmowane o zderzeniu, które miało miejsce w okolicznych Samszycach.

Według wstępnych ustaleń miejscowej policji wynika, że 73-letni kierujący samochodem osobowym marki Tata, zmierzał w kierunku Brześcia Kujawskiego.

>

W pewnym momencie mieszkaniec Włocławka na prostej drodze zjechał na przeciwległy pas, gdzie doszło do czołowego zderzenia z samochodem ciężarowym.

Siła uderzenia była tak duża, że przód osobówki został doszczętnie zmiażdżony.

Niestety, ale senior kierujący osobówką nie miał najmniejszych szans na przeżycie tego incydentu. Lekarz, który przybył na miejsce zdarzenia, stwierdził zgon mężczyzny.

Wiadomo, że 30-letni kierowca zawodowy w chwili zdarzenia był trzeźwy. Nie odniósł również poważniejszych obrażeń.

>

Na miejscu tragedii pod nadzorem prokuratora pracowali policyjni technicy i zespół dochodzeniowy. Zebrany materiał dowodowy pozwoli wyjaśnić przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na Facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Źródło: Policja Kujawsko-Pomorska