ZDrogi.pl > Aktualności > Osiągi nowej KII oszałamiają. EV6 kontra Ferrari, Lamborghini, AMG i Porsche - Wideo
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:38

Osiągi nowej KII oszałamiają. EV6 kontra Ferrari, Lamborghini, AMG i Porsche - Wideo

KIA EV6 kontra supersamochody w wyścigu
YouTube: Carscoops

Ledwie wczoraj informowaliśmy o oszałamiających osiągach nadchodzącego modelu KIA... a już dziś pojawia się nagranie, w którym niepozorny Koreańczyk mierzy się z Ferrari, Lamborghini, AMG oraz Porsche.

Dotychczas raptem kilka modeli koreańskiej marki potrafiło wzbudzić emocje i było po prostu „jakieś". Oczywiście prym wśród szybkich „kijanek” dotychczas wiódł Stinger.

KIA zadziwia świat swoim nowym elektrykiem. To kolejne, po Stingerze GT, emocjonujące auto Koreańczyków

Palma pierwszeństwa jednak bezdyskusyjnie powędruje do nowego EV6. Parametry nadchodzącego modelu znacznie odbiegają od tego, do czego przyzwyczaili nas Koreańczycy. Topowa odmiana EV6 GT oferuje aż 577 KM mocy, która trafia na wszystkie cztery koła.

Jak szybki jest taki samochód? KIA postanowiła nam to pokazać, zestawiając swojego elektryka z uznanymi modelami: Lamborghini Urusem, Ferrari Californią, Porsche 911, Mercedesem-AMG GT oraz McLarenem 570S.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Jeszcze 10 lat temu nikomu nie przyszłoby do głowy, że KIA mogłaby się mierzyć z takimi markami

Każda z tych nazw jest doskonale znana każdemu miłośnikowi motoryzacji, a Ferrari, Lamborghini, Porsche i McLaren, nawet totalnemu laikowi kojarzą się z ponadprzeciętnymi osiągami. Oczywiście nie są to topowe maszyny producentów i jest wiele znacznie szybszych modeli... ale wciąż jednak są to piekielnie pojazdy.

W porządku, więc nie są to ekstremalne samochody, które buduje każdy z tych producentów samochodów, ale według czyichkolwiek standardów są to niezwykle szybkie pojazdy.

Niemal wszystkie musiały uznać wyższość koreańskiego elektryka. Kto był w stanie nawiązać walkę z EV6 GT? Zobaczcie na zamieszczonym przez nas nagraniu.

KIA ma występować też w mniej ekstremalnych wersjach. W Wielkiej Brytanii ceny za podstawowy, 168 KM wariant EV6, zaczynają się od 40 895 funtów (około 220 tys. złotych). Wariant GT kosztować ma od 58 295 funtów (około 320 tys. złotych). W tej cenie trudno o coś szybszego.

Nagranie z wyścigu prezentujemy poniżej:

Źródło: Carscoops

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Powiązane