ZDrogi.pl > Aktualności > Opel po 23 latach kończy produkcję samochodów w Gliwicach
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:06

Opel po 23 latach kończy produkcję samochodów w Gliwicach

Fabryka Opla w Gliwicach
Opel/Materiały Prasowe

Gliwicka fabryka Opla właśnie wyprodukowała 500-tysięczny egzemplarz modelu Astra (K), a już wkrótce zostanie zamknięta. Pod koniec roku produkcja zostanie wstrzymana.

Gliwicka fabryka Opla zakończy działalność po 23 latach. Pierwsze samochody osobowe niemieckiej marki wyprodukowano 30 sierpnia 1998 r. - od tamtej pory powstało ponad 2,75 mln aut.

- Jubileuszowa, granatowa Astra z silnikiem 1.2 turbo i sześciostopniową skrzynią biegów trafi do klienta w Niemczech - poinformowała w komunikacie prasowym Agnieszka Brania, rzeczniczka prasowa spółki Opel Manufacturing Poland, do której należy fabryka aut w Gliwicach.

Jak poinformowała „Gazetę Wyborczą” Agnieszka Brania, najbliższy tydzień będzie stał pod znakiem stopniowego wygaszania produkcji tak, aby ostatnie auto opuściło fabrykę 30 listopada.

Do końca roku produkcja w Gliwicach będzie wygaszana, aby w 2022 r. Stellantis mógł rozpocząć produkcję samochodów dostawczych. Będą one jednak powstawać w nowej fabryce, która od dwóch lat powstaje obok zamykanego zakładu.

- Etap produkcji samochodów osobowych w gliwickiej lokalizacji Stellantis powoli się kończy, by umożliwić otwarcie zupełnie nowego - produkcji dużych samochodów dostawczych - poinformował Andrzej Korpak, prezes spółek Opel Manufacturing Poland i PSA Manufacturing Poland, które należą do koncernu Stellantis.

Stellantis Gliwice powstanie po połączeniu działających obecnie na terenie fabryki Opel Manufacturing Poland i PSA Manufacturing Poland. Jakie modele będą produkowane w Gliwicach? Opel Movano, Peugeot Boxer, Citroen Jumper oraz Fiat Ducato. W 2019 roku rozpoczęła się rozbudowa fabryki o nowe hale przy ul. Edisona.

Jak podaje portal biznesinfo.pl, gliwicka fabryka ma wyróżniać się na tle innych zakładów koncernu Stellantis produkcją samochodów elektrycznych. Do 2025 roku 70 proc. samochodów dostawczych ma mieć taką charakterystykę.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na Facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Źródło: biznesinfo.pl

Powiązane