Maserati Grecale
Źródło: Materiały Prasowe

Maserati zaprezentuje SUV-a mniejszego niż Levante - nadchodzi Grecale

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
11 Września 2020

Maserati planuje w najbliższych latach modelową ofensywę. Brzmi obiecująco! Niestety koncern FCA przyzwyczaił nas do obietnic bez pokrycia. Czy tym razem będzie inaczej?

Podczas wczorajszej prezentacji supersportowego MC20, Maserati ogłosiło również oficjalną nazwę swojego przyszłego kompaktowego SUV-a. Baby-Levante przyjmie imię Grecale.
Nazwany na cześć „gwałtownego północno-wschodniego wiatru Morza Śródziemnego” model podąża śladami innych samochodów z przeszłości i teraźniejszości tej marki, które również zostały nazwane na cześć słynnych wiatrów.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Maserati nazywa modele nazwami wiatrów. Aż dziw, że w gamie włoskiej marki nie pojawił się jeszcze Passat.

Auto konkurować na rynku będzie głównie z Porsche Macan. Grecale zostanie oparte na platformie Giorgio, dzieląc tym samym wiele komponentów z Alfą Romeo Stelvio. Samochody powstawać będą w fabryce Cassino we Włoszech, gdzie produkowane są już Stelvio i Giulia. Jeśli nic nie przeszkodzi w realizacji planu (a koncernowi FCA zawsze coś przeszkadza), zostanie pokazany w przyszłym roku.

Maserati GrecaleMaserati Grecale
Materiały Prasowe

Oficjalny zwiastun, który towarzyszy ogłoszeniu, częściowo ujawnia ostry przód, zaokrąglone reflektory oraz linię boczną auta, która kończy się spojlerem.

O ofercie silników nie ma jeszcze żadnych informacji, ale mówi się, że do wariantów spalinowych dołączy wersja elektryczna. Ta ma pojawić się do 2022 r. i konkurować będzie z Audi E-Tron i Mercedesem-Benz EQC. W planach również jest wersja hybrydowa.

Maserati na najbliższe lata planuje również MC20 z otwartym dachem oraz wersję elektryczną.

Maserati GrecaleMaserati Grecale
Materiały Prasowe

Na horyzoncie znajdują się także następcy GranTurismo i GranCabrio z silnikami spalinowymi.

Nowością w gamie mają być warianty zelektryfikowane oraz w pełni elektryczne. Wszystkie modele zasilane prądem otrzymają nazwę Folgore.

W 2023 i 2024 roku zadebiutują nowe Levante i Quattroporte.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł