ZDrogi.pl > Aktualności > Maserati zaprezentuje SUV-a mniejszego niż Levante - nadchodzi Grecale
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:52

Maserati zaprezentuje SUV-a mniejszego niż Levante - nadchodzi Grecale

Maserati Grecale
Materiały Prasowe

Podczas wczorajszej prezentacji supersportowego MC20, Maserati ogłosiło również oficjalną nazwę swojego przyszłego kompaktowego SUV-a. Baby-Levante przyjmie imię Grecale.Nazwany na cześć „gwałtownego północno-wschodniego wiatru Morza Śródziemnego” model podąża śladami innych samochodów z przeszłości i teraźniejszości tej marki, które również zostały nazwane na cześć słynnych wiatrów.

Maserati nazywa modele nazwami wiatrów. Aż dziw, że w gamie włoskiej marki nie pojawił się jeszcze Passat.

Auto konkurować na rynku będzie głównie z Porsche Macan. Grecale zostanie oparte na platformie Giorgio, dzieląc tym samym wiele komponentów z Alfą Romeo Stelvio. Samochody powstawać będą w fabryce Cassino we Włoszech, gdzie produkowane są już Stelvio i Giulia. Jeśli nic nie przeszkodzi w realizacji planu (a koncernowi FCA zawsze coś przeszkadza), zostanie pokazany w przyszłym roku.

Maserati GrecaleMateriały Prasowe

Oficjalny zwiastun, który towarzyszy ogłoszeniu, częściowo ujawnia ostry przód, zaokrąglone reflektory oraz linię boczną auta, która kończy się spojlerem.

O ofercie silników nie ma jeszcze żadnych informacji, ale mówi się, że do wariantów spalinowych dołączy wersja elektryczna. Ta ma pojawić się do 2022 r. i konkurować będzie z Audi E-Tron i Mercedesem-Benz EQC. W planach również jest wersja hybrydowa.

Maserati na najbliższe lata planuje również MC20 z otwartym dachem oraz wersję elektryczną.

Maserati GrecaleMateriały Prasowe

Na horyzoncie znajdują się także następcy GranTurismo i GranCabrio z silnikami spalinowymi.

Nowością w gamie mają być warianty zelektryfikowane oraz w pełni elektryczne. Wszystkie modele zasilane prądem otrzymają nazwę Folgore.

W 2023 i 2024 roku zadebiutują nowe Levante i Quattroporte.

Powiązane