ZDrogi.pl > Aktualności > Nietrzeźwy śpioch tamował ruch na drodze. Policja musiała zdecydowanie wkroczyć do akcji
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:37

Nietrzeźwy śpioch tamował ruch na drodze. Policja musiała zdecydowanie wkroczyć do akcji

Polcija
policja.pl

W środę 7 kwietnia, kolbuszowscy policjanci, byli zmuszenie podjąć bardzo nietypową interwencję w miejscowości Majdan Królewski (woj. podkarpackie). Pewna zatroskana kobieta powiadomiła mundurowych o dziwnym zachowanie jednego z kierowców. 

Z jej relacji wynikało, że mężczyzna zasnął za kierownicą, na środku ruchliwej drogi. Warto podkreślić, że incydent miał miejsce około godziny 12.00 na ul. Stawek.

Gdy mundurowi przybyli na miejsce, im oczom okazał się nietypowy widok. Osobowy ford tamował ruch na jednej z ulic. Samochód był zamknięty, a z jego wnętrza dobiegała bardzo głośna muzyka. 

Policjanci bez chwili wahania postanowili podjąć interwencję oraz zbadać przyczynę takiego stanu rzeczy. Nietrzeźwy kierowca nie chciał wykonywać policyjnych poleceń. 

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Początkowo, mężczyzna nie reagował na pukanie w szybę, a także głośne nawoływanie funkcjonariuszy. Po chwili jednak się ocknął, jednak kompletnie zignorował apele mundurowych i zakomunikował, że nie otworzy samochodu. 

Policjanci bardzo przytomnie, zablokowali podejrzany pojazd za pomocą radiowozów. Wszystko po to, aby nietrzeźwy mężczyzna nie miał możliwości ucieczki. 

Po chwili groźby przybrały poważny charakter, dlatego jeden z funkcjonariuszy wkroczył do akcji. Wybił jedną z bocznych szyb i uniemożliwił podejrzanemu uruchomienie auta. 

Jak się później okazało, sprawcą całego zamieszania, był 41-letni mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego. Bardzo szybko trafił on na miejscową komendę, a jego pojazd na policyjny parking. 

 Badanie stanu trzeźwości wykazało, że nieodpowiedzialny śpioch, miał w swoim organizmie 1,46 promila alkoholu. Mężczyzna stracił już swoje prawo jazdy. 

Trwa ustalanie dokładnych okoliczności tego zdarzenia. Wiadomo, że za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kolbuszowa

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Powiązane