ZDrogi.pl > Na drogach > Nastolatek w chytry sposób wykiwał policjantów. Ci, nie wiedzieli co się dzieje
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:06

Nastolatek w chytry sposób wykiwał policjantów. Ci, nie wiedzieli co się dzieje

STOP PIRAT
STOP PIRAT

Do niestandardowej, a zarazem kuriozalnej sytuacji doszło kilka dni temu na jednej z ulic Sosnowca. Nastolatek kierujący osobowym fiatem seicento wykiwał interweniujących policjantów. Jak się okazało, wystarczyła chwila nieuwagi.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę 21 listopada w godzinach nocnych na ulicach Mikołajczyka i Powstańców w Sosnowcu.

Funkcjonariusze policji chcieli zatrzymać do kontroli podejrzany samochód osobowy. Nagranie rozpoczyna się w momencie, w którym jego autor widzi w lusterkach nieoświetlony pojazd, a tuż za nim jadący radiowóz.

Kierowca postanowił zjechać na bok, nie chcąc utrudniać pracy mundurowym. Jeszcze wtedy nie wiedział, że będzie świadkiem nietypowej sytuacji.

Na materiale wideo dokładnie widać, że funkcjonariusze rozmawiali z kierowcą fiata, który po tym, jak się zatrzymał, wyszedł z samochodu, by porozmawiać z policjantami. Ci jednak nie byli zainteresowani kontynuowaniem konwersacji w takich warunkach, dlatego poprosili go o skierowanie się do swojego pojazdu.

Kierowca szybko i posłusznie wrócił do wnętrza swojego auta, a policjanci nie spiesząc się zbytnio, zaparkowali swój radiowóz.

Jak się okazało, młody zmotoryzowany postanowił uciec z miejsca zdarzenia. Gdy nadarzyła się odpowiednia okazja, opuścił samochód i postanowił zbiec na nogach.

Autor nagrania chciał pomóc funkcjonariuszom, oferując nagrany materiał, jednak ci nie byli nim zainteresowani. Niestety, ale przed dłuższy czas nie byli oni w stanie złapać przebiegłego chłopca.

Policjanci szacowali jego wiek na około 13-14 lat.

Wiele osób zastanawia się, dlaczego zbiegł z miejsca zdarzenia. Potencjalny wiek może świadczyć, że nie posiadał prawa jazdy. Niewykluczone, że posiadał przy sobie nielegalne substancje, albo dokonał kradzieży pojazdu.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na Facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl