ZDrogi.pl

zDrogi.pl

Napompowała koła powietrzem premium. Dzięki temu nie musi ich wymieniać - Wideo

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Wraz ze spadkiem temperatur zbliża się moment, w którym powinno wymienić się opony na zimowe. Dlaczego? Nadrzędne różnice są dwie. Pierwsza to skład mieszanki gumowej, a więc to, co tworzy oponę.

Tworzywo letniego ogumienia jest przystosowane do pracy powyżej 7 stopni Celsjusza. Dopiero w takich warunkach gwarantuje pełnię osiągów. Twardnieje poniżej progu temperaturowego, przez co nie jest tak przyczepna. Zimówki z kolei na odwrót. Poniżej „siódemki” zaczynają działać najbardziej odpowiednio, a w zbyt wysokich temperaturach przegrzewają się i szybciej zużywają.

Druga kwestia to rzeźba bieżnika, czyli ułożenie rowków na oponie. Najczęściej chodzi o to, by letnie opony lepiej odprowadzały wodę w trakcie ulew, a zimowe miały większą liczbę nacięć, czyli lamelek, by sprawniej odprowadzać błoto i śnieg, czyli zachować przyczepność.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Wymiana opon jest bardzo istotna z punktu widzenia naszego bezpieczeństwa

W zimówkach łatwiej o zjawisko tzw. aquaplaningu, bo bieżniki są głębsze i mniej przystosowane do ulewnych deszczów. To jednak nie oznacza, że nie poradzą sobie z opadami w zimie. Warto jednak mieć świadomość różnic i tego, kiedy wymienić opony na letnie.

W sieci pojawiło się nagranie, które błyskawicznie zdobyło sporą popularność. Pewna kobieta postanowiła „wkręcić” swojego ojca w to, że zamiast wymienić opony... napompowała je powietrzem premium za 200 zł.

Reakcja rodzica dość jasno wskazuje, że uwierzył w to, co powiedziała córka... i, delikatnie mówiąc, nie był zbyt zadowolony.

Nagranie udostępniamy poniżej. Ostrzegamy, że zawiera słowa niecenzuralne:

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wideo

Kierowca Bolta wyrzucił niewidomą z samochodu. Nie chciał podróżować z psem
Czytaj więcej >

Wideo

Kurier nie zauważył pociągu. Niewiele zostało z jego auta
Czytaj więcej >

Wideo

Kierowca audi w porę zauważył pędzące za nim auto. Uciekł w ostatniej chwili
Czytaj więcej >

Wideo

W ułamku sekundy wylądowała na jezdni. Skuterzystka miała ogromnego pecha
Czytaj więcej >

Wideo

Policjanci z Bydgoszczy ukarali ośmiu kierowców. Wszystko dzięki dronowi - Wideo
Czytaj więcej >

Wideo

O mały włos od tragedii. Kierowca Audi niemal potrącił dziewczynkę - Wideo
Czytaj więcej >
Piotr Szczurowski

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]