ZDrogi.pl > Na drogach > Na S8 pękła opona ciężarówki. Fragmenty uszkodziły pobliskie auta, kierowca wpadł na bariery
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:58

Na S8 pękła opona ciężarówki. Fragmenty uszkodziły pobliskie auta, kierowca wpadł na bariery

Opona wybuchła w ciężarówce. Na trasie S8 doszło do groźnego zdarzenia
KPP Kępno

W ciężarówce, która w poniedziałek rano jechała trasą S8 w kierunku Wrocławia, pękła opona, której fragmenty poleciały w stronę samochodów osobowych. Kierowca jednego z pojazdów stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery oddzielające pasy ruchu.

Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o kolizji w poniedziałek o 7:30. Do zdarzenia doszło na 94 kilometrze trasy S8. Na miejsce skierowano patrol funkcjonariuszy z Kępna.

Policjanci ustalili, że przyczyną kolizji było nagłe pęknięcie opony w aucie ciężarowym, którym kierował 32-letni obywatel Ukrainy. Kiedy do tego doszło, pojazd wyprzedzany był akurat dwa samochody osobowe: bmw i volvo. Fragmenty rozerwanej opony trafiły w oba auta i zdezorientowały kierowców.

Kierowca volvo stracił panowanie nad pojazdem

Volvo wpadło w poślizg i uderzyło w bariery oddzielające pasy ruchu. Jeden z pasów jezdni w wyniku tego zdarzenia był nieprzejezdny przez około półtorej godziny. Siła uderzenia w bariery była na tyle duża, że przód volvo został mocno wgnieciony.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Według informacji przekazanych przez policję kierowca ciężarówki, 39-letni kierujący bmw i 31-latek prowadzący volvo byli trzeźwi.

Sytuacja została uznana za zdarzenie losowe, a kierowca ciężarówki niczym nie zawinił. Policjanci nikogo nie ukarali mandatem.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: tvn24.pl