ZDrogi.pl > Na drogach > Rowerzysta wolał się odgrażać, zamiast patrzeć na drogę. Szybko dopadła go karma - Wideo
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:58

Rowerzysta wolał się odgrażać, zamiast patrzeć na drogę. Szybko dopadła go karma - Wideo

rowerzysta-grozil-kierowcy
facebook.com Sean Ayres

Rowerzysta miał najwyraźniej pretensje do kierowcy, bo zaczął mu się odgrażać. Zapomniał jednak o obserwacji drogi. Szybko tego pożałował.

Do zdarzenia doszło w Wielkiej Brytanii. Rowerzysta jechał środkiem drogi, zaraz za nim podążał kierowca, w niedużej odległości. Cykliście najwyraźniej coś się nie spodobało, bo nagle odwrócił się i zaczął krzyczeć coś do kierowcy. A to był poważny błąd.

Rowerzysta szybko zapłacił za odgrażanie się kierowcy

Rowerzysta w tym momencie przestał obserwować drogę, a gdy się z powrotem odwrócił, to było już za późno. Ledwo uniknął wylądowania na masce, ale zamiast tego uderzył w bok zaparkowanego przy ulicy samochodu. Skończyło się na efektownym salcie i lądowaniem na asfalcie.

Na szczęście nagrywający spokojnie wyhamował przed leżącym rowerzystą. Szkoda, że przez agresję cyklisty uszkodzone zostały auto osoby postronnej. Oczywiście mamy nadzieję, że rowerzysta zostawił do siebie kontakt, lub sam skontaktował się z właścicielem uszkodzonego auto. A jeśli tego nie zrobił, to nagrywający ma świetny materiał dowodowy.

Rowerzysta nie powinien odwracać uwagi od drogi

Niestety, nie wiadomo więcej na temat tej sytuacji. Dlatego też trudno stwierdzić, czy rowerzysta faktycznie miał powody, aby atakować kierowcę. Niemniej to wciąż nie usprawiedliwia jego zachowania. Rowerzysta, tak jak inny uczestnik ruchu, ma obowiązek obserwować drogę, a odwracanie się w trakcie jazdy nie należy do bezpiecznych zachowań.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: fakt.pl

Obserwuj nas nasz kanał YouTube!

Powiązane