ZDrogi.pl
Policja.pl

policja.pl

Na podwójnym gazie uciekał przed policją. Na swoim sumieniu miał jednak znacznie więcej

17 Maja 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

W bardzo poważne tarapaty wpadł pewien 36-latek, który w miniony piątek nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Okazało się, mężczyzna miał sporo na swoim sumieniu, dlatego zdecydował się na brawurową ucieczkę.

Do niezwykle groźnego pościgu policyjnego doszło w piątek 14 maja w Jastrzębiu ( woj. śląskie). Tamtejsi policjanci w trakcie prowadzenia działań „Prędkość” zauważyli, że jeden z kierowców znacząco przekroczył dozwoloną prędkość. Bez chwili wahania zdecydowali się na jego zatrzymanie.

Jak się później okazało, nie było to tak proste zadanie. Kierujący, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym, pomimo wydanego polecenia przez jednego z funkcjonariuszy, nie zatrzymał się do kontroli i zdecydował się na ucieczkę.

Mundurowi od razu ruszyli w pościg za kierującym osobowym Renault Megane. Pomimo użycia zarówno sygnałów świetlnych, jak i dźwiękowych, mężczyzna nie reagował na wezwanie do zatrzymania.

Viral Hog

Niewiarygodny refleks ojca uratował życie syna. Samochód wbił się w ścianę - Wideo

CZYTAJ DALEJ

Pościg za nieodpowiedzialnym kierującym trwał przez kilka kilometrów. Dopiero na ulicy Lompy doszło do jego zatrzymania. Bardzo szybko wyszło na jaw, dlaczego mężczyzna zdecydował się na ucieczkę.

Okazało się, że w momencie zdarzenia był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało, że ma on w swoim organizmie aż 2 promile alkoholu. Nie był to jednak koniec jego problemów.

Okazało się, że 36-latek posiadał aż 3 czynne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, z termin jednego obowiązuje do marca 2026 roku.

Wiadomo, że przez swoje nieodpowiedzialne zachowanie wpadł w poważne tarapaty. Za brawurową ucieczkę przed policją, kierowanie pod wpływem alkoholu, a także zlekceważenie sądowych zakazów, mieszkańcowi powiatu wodzisławskiego grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Śląska

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl
Podobne artykuły

Kierowca agresywny atak

Na drogach

Nowy Sącz. Agresywny pasażer rzucił się na kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mercedes wypadek w deszczu

Na drogach

Wypadek w trakcie ulewy. Dwa Mercedesy zderzyły się czołowo

Czytaj więcej >
Kierowca forda mondeo

Na drogach

Niepotrzebna eskalacja agresji na drodze. Winna była osoba trzecia - Wideo

Czytaj więcej >
Ochotnicza Straż Pożarna w Cybince

Na drogach

Osobowe BMW rozbiło się na przydrożnym drzewie. Młody kierowca nie miał szans na przeżycie

Czytaj więcej >
Kolizja parkingowa nie powiadomił poszkodowanej

Na drogach

Po "przycierce" obiecał kontakt z poszkodowaną. Nie wiedział, że jest nagrywany - Wideo

Czytaj więcej >
Ciężarówka kolizja z Sharanem

Na drogach

Próbował wyhamować kierowcę ciężarówki. Szybko tego pożałował - Wideo

Czytaj więcej >