ZDrogi.pl
Lewis Hamilton

Formuła 1

Lewis Hamilton skrytykował Stolicę Apostolską. Mistrz świata wsparł środowisko LGBT+

19 Marca 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Lewis Hamilton jest niezadowolony z decyzji Kongregacji Nauki Wiary, która odrzuciła poparcie związków osób tej samej płci. W swoim zaskakującym uzasadnieniu, podkreśliła, że ,,Bóg nie błogosławi grzechu". Takie słowa nie spodobały się siedmiokrotn

Lewis Hamilton niezadowolony z decyzji Watykanu. Wyraził poparcie dla środowiska LGBT+.

Nie od dziś wiadomo o szerokim zakresie zainteresowań Lewisa Hamiltona. Brytyjczyk od wielu lat angażuje się w różnorakie projekty oraz otwarcie eksponuje swoje poglądy. 

Mistrz świata odniósł się do decyzji Kongregacji Nauki Wiary, która stwierdziła, że Kościół katolicki nie może akceptować związków jednopłciowych. Swoją decyzje uzasadniono zdaniem ,,Bóg nie błogosławi grzechu".

Wiele osób ze środowiska LGBT+, po cichu liczyło, że papież Franciszek powie historyczne tak, przez co związki partnerskie osób o tej sami płci byłyby aprobowane przez Kościół. 

Słynny piosenkarz Elton John skrytykował ruch Stolicy Apostolskiej. Do legendy estrady dołączył Lewis Hamilton, który w jasny i klarowny sposób wyraził swoje zdanie. Kierowca Mercedesa jest frustrowany faktem, że osoby LGBTQ+ w XXI wieku nie mogą zawierać związków partnerskich.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Lewis Hamilton wyraził swoje poparcie dla osób LGBT+. Kierowca jest jawnie niezadowolony z decyzji Watykanu w sprawie związków osób tej samej płci.

- ,,Pełne wsparcie dla Eltona i społeczności LGBTQ+ w tej sprawie. Niedopuszczalne jest, aby w dzisiejszych czasach ktokolwiek spotykał się z uprzedzeniami albo dyskryminacją ze względu na osobę, którą kocha" - napisał na Instagramie Lewis Hamilton.

"Zwłaszcza że Bóg, tak nam powiedziano, kocha nas wszystkich jednakowo. To niewiarygodnie smutne, że wielu ludzi będzie musiało wybierać między wiarą a byciem szczerym wobec samego siebie. Chcę, aby moi fani wiedzieli, że macie moje wsparcie. Zasługujecie na szczęście" - dodała legenda F1.

- Miłość jest miłością. Nie dajcie sobie wmówić, że jest inaczej - skwitował kontrowersyjną decyzję siedmiokrotny mistrz świata F1. 

Brytyjczyk od wielu lat angażuje się w różnorakie projekty oraz walczy z niesprawiedliwością w środowisku sportu. Jedną z jego inicjatyw jest słynna Komisja Hamiltona, której zadaniem jest regularne badanie przyczyn wykluczenia niektórych środowisk w Formule 1 i innych dziedzinach motorsportu. 

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Fernando Alonso

Motorsport

Fani będą rozczarowani. Fernando Alonso nie pojawi się na prezentacji nowego bolidu

Czytaj więcej >
Alfa Romeo

Motorsport

Alfa Romeo odkryła karty. W Warszawie zaprezentowała bolid na nowy sezon F1

Czytaj więcej >
McLaren Bolid

Motorsport

McLaren zaprezentował nowy bolid. Nawiążą walkę z czołówką F1?

Czytaj więcej >
Formuła 1

Motorsport

Już wkrótce wyjaśni się przyszłość Red Bulla. Rewolucyjne decyzje w Formule 1

Czytaj więcej >
Robert Kubica następcy

Motorsport

Dwóch młodych Polaków w szkółce Saubera. Pomogła współpraca Orlenu i Alfy Romeo

Czytaj więcej >
Formuła 1

Motorsport

Kolejny kierowca Formuły 1 zakażony koronawirusem. Trafił na kwarantanne

Czytaj więcej >