ZDrogi.pl
Łada 2106 BMW M5

Youtube.com AUTO VRN

Łada po mocnym tuningu. Stoczyła wyrównany pojedynek z BMW M5 - Wideo

18 Maja 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Seryjne Łady 2106 demonami prędkości nigdy nie były. Jednak w Rosji nie brakuje osób, które robią z nich niepozorne sleepery. Do takowych na pewno należy ten egzemplarz.

Łada 2106, popularnie znana jako "sześciorka" była modernizacją modelu 2103, który z kolei wywodził się z 2101 zwanej popularnie "kopiejką". Seryjnie pod maską znajdował się silnik 1.6 o mocy 78 koni mechanicznych. Zapewniało to wystarczające osiągi dla zwykłej osobówki, bo do aut sportowych zawsze było jej daleko. Od czego jednak są tunerzy.

Łada 2106 po swapie silnika, kontra BMW M5

Ta Łada 2106 otrzymała szereg modyfikacji, a najważniejszą z nich jest nowe, 2-litrowe "serce", doładowane trubosprężarką. Efekt? 300 koni mechanicznych w karoserii, która seryjnie waży około tony (zapewne inny silnik dołożył kilkadziesiąt kilogramów masy). Możemy się tylko domyślać (i mieć nadzieję), że właściciel zadbał także o odpowiednie hamulce.

Widać również, że "sześciorka" ma obniżone zawieszenie i alufelgi. Ponadto front został przełożony najprawdopodobniej od Moskwicza, bo oryginalnie Łada 2106 miała nieco inny grill przedni. Niemniej, nawet te kilka wizualnych dodatków nie sprawiło, że auto wyglądało na szybkie.

A takie niewątpliwie było. "Sześciorka" stanęła do wyścigu z BMW E60 M5. Seryjnie "bawarka" napędzana jest 5-litrowym silnikiem V10 o mocy 507 koni mechanicznych, który pozwala na sprint do setki w 4,7 sekundy. Różnica mocy była na korzyść BMW, nawet w starciu z ładą po modyfikacjach.

wypadek-volkswagen-golf

Osobówka zderzyła się z koparką. Auto zostało zmiażdżone, nie żyje 22-latek

CZYTAJ DALEJ

Ładzie niewiele zabrakło

Okazało się, że na starcie BMW nie miało żadnych szans i niepozorna Łada zostawiła M5 daleko z tyłu. W tym wypadku swoje musiała zrobić masa BMW M5, które waży od 1855 do 1955 kg (w zależności od wyposażenia), czyli niemal dwa razy tyle, co "sześciorka".

Jednak w trakcie wyścigu, ogromna moc M5 dała o sobie znać. Po chwili BMW nadrobiło stratę i przegoniło Ładę. Niemniej właściciel rosyjskiego auta na pewno nie ma czego się wstydzić. Jego zmodyfikowane auto stanęło w szranki z M5 jak równy z równym.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Youtube.com STOP CHAM

Podobne artykuły

Merceds G klasy z kartonu

Aktualności

Zbudował Mercedesa klasy G AMG z kartonu i z tego co znalazł na złomie

Czytaj więcej >
Sposób jazdy może pomóc w diagnozowaniu chorób

Aktualności

Pokaż mi jak jeździsz, a powiem czy grozi ci demencja

Czytaj więcej >
Wypadek motocyklisty. Był pijany, dostał odszkodowanie

Aktualności

Pijany motocyklista z Łodzi zderzył się z samochodem. Dostał odszkodowanie

Czytaj więcej >
Nie żyje Robert Kokh

Aktualności

Nie żyje gwiazda sportu motorowego. Pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo

Czytaj więcej >
Kobieta uderzyła w parking po szczepieniu na COVID-19

Aktualności

Wracała ze szczepienia i spadła ze skarpy. Aż 8 ratowników wyciągało ją z pojazdu

Czytaj więcej >

Aktualności

Warszawa. Napad z bronią na kierowcę taksówki. Policja poszukuje sprawcy

Czytaj więcej >