Kości wysypane na drogę
Źródło: Nikolay Trufanov

Narzekacie na sól na drogach? W Rosji wysypano piasek oraz... ludzkie czaszki i kości

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
20 Listopada 2020

Kości oraz ludzkie czaszki znaleziono na jednej z dróg w Kirensku - najstarszym mieście w obwodzie irkuckim. Lokalna policja prowadzi dochodzenie. Najprawdopodobniej szczątki pochodzą z pobliskiego cmentarza, na którym pochowano żołnierzy, którzy zginęli w rosyjskiej wojnie domowej.

Ludzkie czaszki i kości zmieszane z piaskiem rozsypanym na rosyjskiej drodze. Policja wszczęła dochodzenie tuż po tym, jak odkryto kości rozrzucone wzdłuż świeżo utwardzonej drogi w syberyjskim mieście Kirensk.

Droga została niedawno zasypana, aby samochody nie wpadały w poślizg na oblodzonej nawierzchni. Według informacji podanych przez lokalne władze piasek został zebrany w pobliżu cmentarza.

Miejscowi uważają, że kości należą do żołnierzy, którzy zginęli w podczas rosyjskiej wojny domowej, która miała miejsce w latach 1917-1922.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Kości oraz ludzkie czaszki znaleziono na Kirenskiej drodze

Zdjęcia posypanej piachem drogi przedstawiają kości wbite w drogę i czaszkę leżącą na powierzchni. Droga, na której znaleziono kości, nosi imię jednego z żołnierzy, którzy walczyli podczas rosyjskiej wojny domowej.

Jak na ironię, miejscowi uważają, że kości należą do tych, którzy zginęli w tym samym konflikcie.

Kości rozsypane na rosyjskiej drodze

Jeden z polityków - Nikolay Trufanov powiedział: „Nie mogę nawet opisać, jakie to straszne. Mam nadzieję, że organy ścigania rozwiążą sprawę tak szybko, jak to możliwe”.

Miejscowi uważają, że kości prawdopodobnie należą do osób zabitych podczas rosyjskiej wojny domowej między „Białymi” siłami przeciwników bolszewickiej władzy a Czerwonymi bolszewikami w latach 1917-1922.

Kirensk to najstarsze miasto w obwodzie irkuckim. Lokalny minister powiedział, że piasek został zabrany z terenu w pobliżu cmentarza.

Kości rozsypane na rosyjskiej drodze

Nazwa drogi, na której znaleziono kości, pochodzi od imienia bolszewika Timofieja Alymowa, który walczył podczas konfliktu.

Alymovowi powierzono utrzymanie złota w sztabkach przejętych do Białych przez siły bolszewickie Lenina.

Timofiej został zabity przez siły admirała Aleksandra Kołczaka, przywódcy Białych w Kirensku.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł