ZDrogi.pl > Katalog pojazdów > Koncepcyjny ID.Life ma być powiewem świeżości. Zdefiniuje rynek miejskich samochodów
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:02

Koncepcyjny ID.Life ma być powiewem świeżości. Zdefiniuje rynek miejskich samochodów

Volkswagen
Volkswagen

Volkswagen na poważnie podszedł do elektryfikacji swoich samochodów. Podczas Salonu Samochodowego w Monachium zaprezentował światu swoją wariację na temat miejskiego samochodu. ID.Life ma potencjał, by stać się prawdziwym hitem.

Model ID.Life został zaprezentowany podczas ostatniego Salonu Motoryzacyjnego IAA MOBILITY 2021 w Monachium. Niemiecki koncern przekazał, że został on zaprojektowany w głównej mierze z myślą o rodzimym, europejskim rynku.

Samochód jest zapowiedzią małego crossovera, który znajdzie się na samym dole swojej gamy pojazdów elektrycznych, które są sygnowane oznaczeniem ID.

Volkswagen podkreśla, że pojazd jest skierowany do młodszego grona odbiorców. Co ciekawe, przy jego tworzeniu brał udział stosunkowo młody zespół inżynierów i projektantów.

ID.Life jest osadzony na zmniejszonej platformie MEB, która jest wykorzystywana do produkcji małych samochodów. 

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Warto zaznaczyć, że miejski mikrus jest pierwszym modelem zaprojektowanym na bazie MEB, który jest wyposażony w napęd na przednie koła. 

Pojazd będzie wyposażony w elektryczną jednostkę, która będzie w stanie wygenerować aż 172 kW (234 KM). To wszystko będzie przekładało się na potencjalne osiągi ID.Life. Pojazd będzie przyspieszał do 100 km/h w 6,9 sekundy.

Wysokonapięciowy akumulator będzie w stanie pomieścić 57 kWh energii, co w praktyce ma gwarantować około 400 km/h zasięgu na jednym ładowaniu.

Wnętrze pojazdu zostało skonstruowane z myślą o użytkownikach. Co ciekawe, fotele zostały skonstruowane w taki sposób, by można je było konfigurować w zależności od chwilowych potrzeb.

Jeżeli jesteśmy zmęczeni, możemy całkowicie złożyć fotele oraz tylną kanapę, gwarantując sobie prawie 2-metrowe miejsce do spania.

Tuż pod przednią szybą ukryty jest 34-calowy ekran, który można wykorzystać do grania w gry lub oglądania filmów.

Potencjalna data premiery tego autonomicznego pojazdu jest planowana na 2025 rok. Samochód będzie kosztować pomiędzy 20.000 a 25.000 euro. W przeliczeniu na złotówki daje nam to cenę w okolicach 100 tysięcy złotych.

Wiadomo, że model ID.Life nie trafi na rynek amerykański. Wszystko ze względu na swoje niewielkie rozmiary.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Powiązane