ZDrogi.pl > Aktualności > Najdroższy pożar w dziejach? Spłonęło kilkadziesiąt supersamochodów - Zdjęcia
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:39

Najdroższy pożar w dziejach? Spłonęło kilkadziesiąt supersamochodów - Zdjęcia

Kolekcja aut spłonęła - kilkadziesiąt milionów poszło z dymem
Facebook: Supercar Advocates

W styczniu pisaliśmy o pożarze muzeum motocykli w austriackich Alpach. W budynku, poza jednośladami, znajdowało się jednak mnóstwo klasycznych samochodów. Okazuje się, że to nie koniec przykrych wieści dla fanów motoryzacji.

Na portalu społecznościowym Supercars Advocats opublikowano zdjęcia, które wielu z nas mogą przyprawić o zawał serca. Widzimy na nich wraki pojazdów, które kiedyś były wartymi kilka milionów euro superautami.

Straty trudno wycenić - napewno są ogromne. Prawdopodobnie mamy do czynienia z najdroższym pożarem aut w historii.

Wśród „ofiar” Supercars Advocats wymieniają liczne modele:

Kolekcja aut doszczętnie strawiona przez pożar

Nie trzeba być znawcą motoryzacji, aby zdać sobie sprawę, że nie są to tanie modele. Wśród strawionych przez żywioł pojazdów zauważyliśmy również LaFerrari, czyli topowy model włoskiego producenta - warte około 10 milionów złotych.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Kolekcja aut miała być inwestycją w przyszłość

Nie podano lokalizacji strawionego przez pożar przybytku, ale wiele wskazuje na to, że to magazyn w pobliżu Knutsford w Wielkiej Brytanii. Budynek spłonął w grudniu ubiegłego roku, ale do tej pory nikt nie widział, jak hala i znajdujące się w niej auta wyglądają po pożarze.

Jak podaje portal „Auto Świat” - nie mamy do czynienia ze zbiorem muzealnym - to prywatna kolekcja aut, która była sposobem na ulokowanie oszczędności właściciela farmy. Pojazdy, które zgromadzono w magazynie, miały zyskiwać (i z pewnością zyskiwały) na wartości.

Oszczędności niestety poszły z dymem, ale właściciel z pewnością wcześniej ubezpieczył kolekcję.

Z całego serca współczujemy.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Powiązane