ZDrogi.pl
Mercedes kontra BMW

youtube.com STOP CHAM

Kłótnia na wąskiej drodze. Kierowcy BMW i Mercedesa nie chcieli ustąpić - Wideo

3 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Kierowca BMW jechał wąską drogą, gdy napotkał jadącego z naprzeciwka kierującego w aucie marki Mercedes. Żaden z nich jednak nie zamierzał wycofać. Doszło do eskalacji agresji na drodze.

Mercedes spotkał się na wąskiej drodze z BMW. Żaden nie chciał ustąpić

Mercedes i BMW to dwie marki, które kojarzą się głównie z produktami premium, ale mają także drugą stronę wizerunku, tę mniej chwalebną. To kierowcy tych aut wyjątkowo często pojawiają się w internecie w różnego rodzaju kompilacjach z konfliktami drogowymi.

Nagrywający jechał BMW E39 (o czym świadczy znak wodny z kamerki) przez wąską uliczkę osiedlową. Z naprzeciwka wyjechał mercedes klasy S. Jak relacjonuje autor filmu, sam musiałby wycofać przez całą drogę, gdy kierowca mercedesa miał do wycofania zaledwie pięć metrów.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Faktycznie, pod koniec filmu widzimy podobną sytuację w tym samym miejscu, w której kierowca skody wycofuje kilka metrów. Autor filmu pisze, że wcześniej to kierujący mercedesem nie chciał ustąpić oraz oskarża go o groźby wobec jego osoby.

- Pragnę zwrócić uwagę na nieobyczajne zachowanie bohatera nagrania - opuszczone spodnie. Nikt z pasażerów niebieskiego samochodu nie miał maseczki - narazili mnie na zarażenie koronawirusem - pisze autor nagrania. 

Z perspektywy przedstawionej przez autora filmu wygląda, jakby faktycznie zajście było winą kierowcy mercedesa. Faktycznie, mężczyzna groził "wyrzuceniem z auta". Chwilę później do kłótni dołączyli pasażerowie auta, w tym kobieta w ciąży.

Po chwili patu, kierowca mercedesa toczący nieustający bój ze spadającymi spodniami, podszedł ponownie się odgrażać. Wtedy nagrywający spróbował postraszyć, że "ma gaz", a kierujący mercedesem odparł mu "ma pistolet". W końcu kierujący BMW ustąpił (podobno ze strachu na wzmiankę o pistolecie) i na odchodne, usłyszał kolejne groźby.

Zarówno kierowca mercedesa, jak i BMW nie mają czym się chwalić

Czy jednak naprawdę było tak, jak relacjonuje kierowca BMW? Mężczyzna z mercedesa sam mówił, że nie może wycofać, bo z tyłu podjechało inne auto. Na nagraniu faktycznie widać, jak z uliczki, za mercedesem wyjeżdża samochód marki KIA. 

Ponadto straszenie rzekomym "pistoletem" wyglądało bardziej na zwyczajną ripostę na słowa o gazie, niż realną groźbę. Można jednak zrozumieć obawy nagrywającego, bo sytuacja musiała być wyjątkowo stresująca.

Bardzo prawdopodobne, że kierujący mercedesem faktycznie nie miał jak wycofać. Może jadący za nim kierowca, widząc światła wsteczne też by cofnął. A może nie i też wyszedłby się kłócić z pozostałymi. Jednak w momencie, w którym doszło do konfliktu nie było jeszcze za mercedesem żadnego auta.

Natomiast faktem jest to, że nagrywający z BMW odpowiadał na zaczepki w taki sposób, że tylko prowokował jeszcze większą agresję kierowcy mercedesa. Całe szczęście, że nie doszło do rękoczynów.

Źródło: Youtube.com STOP CHAM

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Kobieta uderzyła w parking po szczepieniu na COVID-19

Aktualności

Wracała ze szczepienia i spadła ze skarpy. Aż 8 ratowników wyciągało ją z pojazdu

Czytaj więcej >
Ford Kuga. Źródło: zDrogi.pl

Aktualności

Kupili auto i nie mogą nim jeździć, bo zarejestrowano już drugie z tym samym VIN-em

Czytaj więcej >
Chiny zapłacił za BMW w monetach

Aktualności

Kupił wymarzone BMW za pomocą monet. Przyniósł do salonu aż 900 kg miedziaków - Wideo

Czytaj więcej >
Funkcjonariusze walczyli o życie niemowlęcia. Dziecko zakrztusiło się kawałkiem jabłka

Aktualności

Monitoring miejski w Poznaniu nagrał dramatyczną walkę o życie niemowlęcia

Czytaj więcej >
YouTuber Ginger Billy przerobił swojego forda na kosiarkę.

Aktualności

Przerobił starego forda na... kosiarkę. Można kosić w deszczu - Wideo

Czytaj więcej >
Mistrz parkowania w akcji. Wystarczyły mu 3 cm zapasu

Aktualności

Prawdziwy mistrz parkowania. Temu kierowcy wystarczyły 3 cm zapasu - Wideo

Czytaj więcej >