ZDrogi.pl
STOP PIRAT

Youtube/ STOP PIRAT

Kierowcy zawodowi nie zachowali właściwego odstępu. Doszło do groźnej kolizji - Wideo

22 Października 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

O tym, że odpowiednia odległość od poprzedzającego pojazdu to podstawa bezkolizyjnej jazdy, wiadomo nie od dziś. Niestety, ale nawet tak oczywiste rzeczy nie są do końca jasne dla niektórych, nawet zawodowych kierowców.

Kluczowym aspektem, który jest odpowiedzialny za bezpieczną jazdę, szczególnie na trasach szybkiego ruchu jest odpowiedni odstęp pomiędzy pojazdami. Chwila nieuwagi przy okazałych prędkościach może przesądzić o kolizji.

Idealnym przykładem może być sytuacja, która została zarejestrowana w czwartek 21 października na trasie S7. Kierowcy dwóch samochodów ciężarowych zlekceważyli obowiązek zachowania bezpiecznej odległości, doprowadzając do poważnego incydentu.

Warto podkreślić, że w chwili zdarzenia panowały niekorzystne warunku atmosferyczne, a śliska nawierzchnia sprzyjała niebezpiecznym sytuacjom.

Wystarczył jeden błąd.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Wichura wywróciła auto dostawcze. Kierowca nie przeżył

Wichura wywróciła auto dostawcze w dolnośląskim. Kierowca nie żyje - Wideo

CZYTAJ DALEJ

Efekt domina zainaugurował błąd kierującego wielotonowym zestawem, który nie zdołał wyhamować przed osobową skodą, której kierowca widząc okazały korek, gwałtownie zwolnił.

Niestety, ale za kierowcą zawodowym poruszał się jego kolega po fachu, a zarazem autor nagrania. On również się nie popisał i nie zdążył wyhamować swojej ciężarówki. Efekt mógł być tylko jeden. Bolesne uderzenie w poprzedzający pojazd.

Na szczęście ciąg niefortunnych zderzeń zakończył się na autorze nagrania. Biorąc pod uwagę warunki panujące na drodze, ewentualny karambol był bardzo realną opcją.

Publikujemy poniższe wideo ku wyraźnej przestrodze. Mamy nadzieję, że ten materiał uświadomi sporej liczbie osób, jak istotną rzeczą jest odpowiedni odstęp pomiędzy pojazdami.

Fiat 126p jakiego nie znałeś. Poczciwy maluch miał wiele wcieleń. Oto najlepsze - Galeria

Slajd 1 z 11

Fiat 126p BIS - Wikipedia/Dawid Skwarczeński

Fiat 126p BIS

W 1985 roku przystąpiono do prac konstrukcyjnych nad głęboką modernizacją Polskiego Fiata 126p. Celem było zastosowanie silnika chłodzonego cieczą, zwiększenie bagażnika oraz zastosowanie nadwozia trzydrzwiowego. Samochód miał być przeznaczony przede wszystkim na eksport. Produkcja Fiata 126 BIS rozpoczęła się 23 kwietnia 1987 w zakładach FSM w Tychach i trwała do czasu uruchomienia w 1991 produkcji modelu Cinquecento.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl;

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.plPiotr DutkaAutor

Motoryzacja interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie musclecary również powodują u mnie szybsze bicie serca.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Na drogach

Bezmyślny kierujący niemal potrącił pieszego. Świetna reakcja innego kierowcy

Czytaj więcej >

Na drogach

Nietrzeźwy kierowca wjechał ciężarówką do rowu. Miał ponad 3 promile

Czytaj więcej >

Na drogach

Rozbił Audi A6 w wyniku poślizgu. Jego reakcja była zaskakująca

Czytaj więcej >

Na drogach

Nowe znaki drogowe na polskich ulicach. Zaciekawią jedną grupę kierowców

Czytaj więcej >

Na drogach

Kolizja podczas kierowania ruchem przez policjanta. Prosty błąd kierowcy fiata

Czytaj więcej >
Policjantki próbowały wrobić kierowcę w mandat? Bulwersujące nagranie

Na drogach

Policjantki chciały wymusić mandat? Jedna z nich użyła fałszywego nazwiska

Czytaj więcej >