ZDrogi.pl > Na drogach > Kierowca Volvo jechał zbyt wolno, co nie spodobało się kierującemu dostawczakiem - Wideo
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:55

Kierowca Volvo jechał zbyt wolno, co nie spodobało się kierującemu dostawczakiem - Wideo

volvo-niebezpieczne-manewry
Youtube.com Bandyta z kamerką

Kierowca Volvo jechał swoim tempem, nie wyglądało jednak na to, aby spowalniał ruch. To jednak nie spodobało się kierowcy dostawczaka, który najwyraźniej się śpieszył. Jednak, zamiast po prostu wyprzedzić i odpuścić, potraktował to jako coś osobistego.

Oglądając nagranie, mogłoby się wydawać, że kierowca volvo niepotrzebnie okupuje lewy pas. Jeśli się jednak przyjrzymy, łatwo zauważyć, że kierujący wyprzedzał ciężarówkę. Według kierowcy dostawczaka robił to najwyraźniej za wolno, bo chwilę później doszło do niepotrzebnej eskalacji agresji drogowej.

Volvo wykonywało manewry swoim tempem. Kierujący dostawczakiem nie wytrzymał

Kierowca volvo po skończonym manewrze zjechał na środkowy pas. Chwilę wcześniej ten sam manewr zaczął wykonywać kierujący dostawczakiem. Tu niestety kamyczek do ogródka dla kierowcy szwedzkiego auta, który najprawdopodobniej nie spojrzał w lusterko przed zmianą pasa, więc nie zauważył fiata fiorino.

Nieporozumienie między kierowcami Volvo i dostawczaka doprowadziło do eskalacji agresji na drodze

Wyglądało to tak, jakby volvo zajechało drogę fiatowi. Na to kierowca dostawczaka w agresywny sposób wykonał manewr wyprzedzania, do tego z prawej strony, co może nie jest zabronione, ale na pewno niebezpieczne. Następnie zaczął hamować przed maską volvo.

Kierujący szwedzkim autem próbując uniknąć kolizji, zjechał bliżej prawej strony (wciąż nie zmieniając pasa). Wtedy dostawczak wyprzedził go tym samym pasem, pomiędzy jednym autem a barierkami. Czyli znów doszło do niepotrzebnej i groźnej sytuacji.

Na tym jednak nie skończyli. Jak widać na końcu nagrania, kierowca volvo również nie odpuszczał i próbował wyprzedzić fiorino. Dostawczak mu jednak na to nie pozwolił, a jego kierowca przyśpieszył, co akurat jest uznawane za wykroczenie wobec przepisów ruchu drogowego.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: youtube.com Bandyta z kamerką