ZDrogi.pl > Na drogach > Kierowca przejechał obok koszącego trawę. Po chwili już nie miał szyby - Wideo
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:58

Kierowca przejechał obok koszącego trawę. Po chwili już nie miał szyby - Wideo

kierowca-koszenie-trawnika
youtube.com Valkiz wyszedł z domu

Ten kierowca może mówić o ogromnym pechu. Wjechał na rondo, gdy akurat przycinano na nim trawnik. Prawdopodobnie kamień spod kosiarki wybił mu szybę.

Do zdarzenia doszło 4 lipca w Żorach. Kierowca Citroena C2 nie mógł się tego spodziewać. Wjechał spokojnie na rondo i nagle stracił tylną, boczną szybę. Kamień lub element kostki wystrzelił spod kosiarki i potłukł szybę w małym citroenie.

Kierowca miał wybitą szybę przez koszenie trawy

W tym przypadku nie można mówić o "winie", bo do zdarzenia doszło przypadkiem i błędu nikt nie popełnił. Kierowca może mówić i tak o sporym szczęściu, gdyby wjechał na rondo sekundę później, kamień mógłby trafić w przednią boczną szybę i np. uderzyć go w głowę.

Kierowca mógł kontynuować jazdę, bo nie została uszkodzona szyba z przodu. Oczywiście szkoda zostanie zapewne wypłacona przez miasto. Tym czy do zdarzenia doszło przypadkowo, czy wina była pracownika miejskiego, dojdą już urzędnicy.

Co ciekawe, internauci zwrócili uwagę, że tak jak w popularnej w internecie przeróbce "Sąsiadów", jeden z pracowników "kosił beton". Tuż przy wjeździe na rondo, pracownik faktycznie operował kosiarką na kostce brukowej.

Kierowco, nie koś trawy obok auta

Dlatego nawet kosząc trawę na swoim podwórku, dla świętego spokoju lepiej nie przejeżdżać kosiarką obok auta. Nawet jeśli kamień nie wybije nam szyby, to może zarysować lakier, a tego raczej byśmy nie chcieli. No i w takim przypadku nie możemy liczyć na odszkodowanie od miasta.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: youtube.com Valkiz wyszedł z domu

Tagi: Citroen
Powiązane