ZDrogi.pl
Nissan GTR niebezpieczny kierowca

Youtube.com A Po Drogach Jeżdzę Tak:

Kierowca Nissana GTR sądził, że nie obowiązują go żadne przepisy. Wszystko nagrała kamera - Wideo

7 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Kierowca Nissana GTR prawdopodobnie uznał, że jeśli ma sportowe auto, to wszystko mu można. Nie miał za grosz poszanowania do innych uczestników ruchu, ani przepisów. Na jego nie szczęście, wszystko nagrał wideorejestrator.

Kierowca Nissana GTR wykorzystywał moc swojego samochodu, szkoda tylko, że na drodze publicznej. Na samym początku nagrania widać jak wyprzedza ze znaczną prędkością i to chwilę po minięciu znaku z ograniczeniem do 70 km/h. Nie trzeba mieć "fotoradaru w oczach", żeby stwierdzić, że jechał dużo szybciej, niż pozwalały na to znaki. To jednak tylko jedno z jego wielu przewinień.

Kierowca Nissana GTR stwarzał zagrożenie na drodze

Już wysoka prędkość jest śmiertelnie niebezpieczna, w połączeniu z ryzykownymi manewrami to wręcz proszenie się o wypadek. W pewnym momencie nagrania widać, jak kierujący nissanem wyprzedza inne auto, niemal doprowadzając do zderzenia czołowego z osobową skodą. Kierowca czeskiego auta musiał się zatrzymać, żeby nie doprowadzić do zderzenia.

Gdyby auta jadące za skodą nie wyhamowałyby, mogłoby dojść do karambolu. Kierującemu Nissanem GTR brakowało chyba wyobraźni, bo nie chciał się zreflektować nad swoim zachowaniem. Gdy autor nagrania zatrzymał się obok niego, to wykonał gest pukania się w głowę, a pirat drogowy zareagował na to agresją.

Kierowca seicento uciął dach w samochodzie. Dostał mandat

Policjanci zatrzymali nietypowe Seicento. Kierowca uciął w nim dach

CZYTAJ DALEJ

Kierowca Nissana GTR mści się na nagrywającym

Kierowca Nissana GT-R w reakcji na zwrócenie uwagi, stanął w poprzek drogi i zablokował przejazd nagrywającemu. Mimo tego, że paliło się zielone światło, stał w miejscu, blokując drogę. Gdy w końcu ruszył, pojechał z pasa do skrętu prosto, przy okazji naruszając powierzchnię wyłączoną z ruchu. Ponadto, jeśli data na nagraniu jest prawidłowa, to Nissan GT-R nie miał wtedy ważnego OC.

Problem kierowców drogich aut, którzy jeżdżą w ten sposób po drogach publicznych, jest naprawdę poważny. Często mandaty nie przynoszą skutku, dla osób mających pieniądze na utrzymanie takiego auta, 500 zł to niewielka kwota. Skuteczne może być zgłaszanie takich spraw do sądu (więcej tutaj), wtedy kary mogą sięgać nawet 5000 zł, plus oczywiście koszta sądowe i czas stracony na rozprawy.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Youtube.com A Po Drogach Jeżdzę Tak:

Podobne artykuły

Kierowca agresywny atak

Na drogach

Nowy Sącz. Agresywny pasażer rzucił się na kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mercedes wypadek w deszczu

Na drogach

Wypadek w trakcie ulewy. Dwa Mercedesy zderzyły się czołowo

Czytaj więcej >
Kierowca forda mondeo

Na drogach

Niepotrzebna eskalacja agresji na drodze. Winna była osoba trzecia - Wideo

Czytaj więcej >
Ochotnicza Straż Pożarna w Cybince

Na drogach

Osobowe BMW rozbiło się na przydrożnym drzewie. Młody kierowca nie miał szans na przeżycie

Czytaj więcej >
Kolizja parkingowa nie powiadomił poszkodowanej

Na drogach

Po "przycierce" obiecał kontakt z poszkodowaną. Nie wiedział, że jest nagrywany - Wideo

Czytaj więcej >
Ciężarówka kolizja z Sharanem

Na drogach

Próbował wyhamować kierowcę ciężarówki. Szybko tego pożałował - Wideo

Czytaj więcej >