ZDrogi.pl

YouTube: Bandyta z kamerką

Kierowca dostawczaka niemal potrącił pieszych. Bulwersujące nagranie z Poznania

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Na jednej z poznańskich ulic doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji, w której auto dostawcze niemal rozjechało znajdujących się na przejściu pieszych.

Nagranie z zajścia zostało opublikowane w sieci. Kierowca samochodu dostawczego niemalże rozjechał pieszych na przejściu. Wideo ze zdarzenia trafiło do sieci i opublikował je kanał Bandyta z kamerką na platformie YouTube.

Na jednym z przejść dla pieszych na ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu niemal doszło do tragedii. W rejonie skrzyżowania z ul. Babimojską kierowca samochodu dostawczego nie zatrzymał się przed pasami i wymusił pierwszeństwo na osobach przechodzących przez jezdnię.

W sieci pojawiło się nagranie zarejestrowane przez jednego z kierowców, na którym doskonale widać niebezpieczną sytuację. Widzimy na nim przechodzących przez jezdnię pieszych, którzy musieli uciekać na chodnik przed rozpędzonym dostawczakiem. Autor nagrania użył sygnału dźwiękowego, aby ostrzec pieszych (i samego pirata). Dzięki przytomnej reakcji autora piesi zauważyli pirata drogowego i zdążyli uciec.

Do zdarzenia doszło w miejscu ograniczenia prędkości do 30 km/h. Z relacji nagrywającego wynika, że na kolejnym skrzyżowaniu doszło do konfrontacji z piratem, który kompletnie nie zrozumiał, dlaczego kierowca używał klaksonu. Sprawa została zgłoszona na policję.

NIE MIAŁ POJĘCIA, O CO MI CHODZI - miał pretensje, że to ja mu wyjechałem na jego pas przez linię ciągłą! Mimo takiej akcji inne pojazdy nadal chciały mnie omijać - dlatego zablokowałem sąsiedni pas, aby starszy mężczyzna mógł bezpiecznie przejść. DRAMAT. Sprawa zgłoszona na policję - czytamy w opisie nagrania.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: o2.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wideo

Kurier nie zauważył pociągu. Niewiele zostało z jego auta
Czytaj więcej >

Wideo

Kierowca audi w porę zauważył pędzące za nim auto. Uciekł w ostatniej chwili
Czytaj więcej >

Wideo

W ułamku sekundy wylądowała na jezdni. Skuterzystka miała ogromnego pecha
Czytaj więcej >

Wideo

Policjanci z Bydgoszczy ukarali ośmiu kierowców. Wszystko dzięki dronowi - Wideo
Czytaj więcej >

Wideo

O mały włos od tragedii. Kierowca Audi niemal potrącił dziewczynkę - Wideo
Czytaj więcej >

Wideo

Kierowca w Audi Q8 próbował ominąć korek. Stracił dwie opony - Wideo
Czytaj więcej >
Piotr Szczurowski

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]