ZDrogi.pl > Wideo > Kierowca dostawczaka niemal potrącił pieszych. Bulwersujące nagranie z Poznania
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:06

Kierowca dostawczaka niemal potrącił pieszych. Bulwersujące nagranie z Poznania

Kierowca dostawczaka niemal potrącił pieszych na pasach w Poznaniu
YouTube: Bandyta z kamerką

Na jednej z poznańskich ulic doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji, w której auto dostawcze niemal rozjechało znajdujących się na przejściu pieszych.

Nagranie z zajścia zostało opublikowane w sieci. Kierowca samochodu dostawczego niemalże rozjechał pieszych na przejściu. Wideo ze zdarzenia trafiło do sieci i opublikował je kanał Bandyta z kamerką na platformie YouTube.

Na jednym z przejść dla pieszych na ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu niemal doszło do tragedii. W rejonie skrzyżowania z ul. Babimojską kierowca samochodu dostawczego nie zatrzymał się przed pasami i wymusił pierwszeństwo na osobach przechodzących przez jezdnię.

W sieci pojawiło się nagranie zarejestrowane przez jednego z kierowców, na którym doskonale widać niebezpieczną sytuację. Widzimy na nim przechodzących przez jezdnię pieszych, którzy musieli uciekać na chodnik przed rozpędzonym dostawczakiem. Autor nagrania użył sygnału dźwiękowego, aby ostrzec pieszych (i samego pirata). Dzięki przytomnej reakcji autora piesi zauważyli pirata drogowego i zdążyli uciec.

Do zdarzenia doszło w miejscu ograniczenia prędkości do 30 km/h. Z relacji nagrywającego wynika, że na kolejnym skrzyżowaniu doszło do konfrontacji z piratem, który kompletnie nie zrozumiał, dlaczego kierowca używał klaksonu. Sprawa została zgłoszona na policję.

NIE MIAŁ POJĘCIA, O CO MI CHODZI - miał pretensje, że to ja mu wyjechałem na jego pas przez linię ciągłą! Mimo takiej akcji inne pojazdy nadal chciały mnie omijać - dlatego zablokowałem sąsiedni pas, aby starszy mężczyzna mógł bezpiecznie przejść. DRAMAT. Sprawa zgłoszona na policję - czytamy w opisie nagrania.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: o2.pl