ZDrogi.pl > Wideo > Pijany kierowca BMW wjechał w latarnię - Wideo
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:05

Pijany kierowca BMW wjechał w latarnię - Wideo

Pijany kierowca bmw wjechał wprost w latarnię. Mógł kogoś zabić
YouTube: Legnicka_Banda_Motoryzacyjnie

Niezależnie od tego, czy prowadzimy opla, bmw, rower, czy hulajnogę - prowadzenie pod wpływem alkoholu lub innych substancji, jest proszeniem się o poważne kłopoty.

W najlepszym razie wyrządzimy krzywdę jedynie sobie - w najgorszym możemy odebrać komuś zdrowie (lub życie) i latami odczuwać tego konsekwencje.

Doskonałym tego przykładem jest archiwalne nagranie z wypadku, do którego doszło przy ul. Libana w Legnicy 7 września 2014 roku.

Widzimy na nim kierowcę bmw, który przy pełnej prędkości na łuku drogi pojechał... prosto. Auto uderzyło wprost w latarnię, po drodze przejeżdżając przez chodnik.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Kierowca mógł doprowadzić do tragedii

Na filmie wyraźnie widać, że kierowca wjechał na skrzyżowanie ze zbyt dużą prędkością, co doprowadziło do utraty przyczepności i wjechania na chodnik, gdzie pojazd uderzył w latarnię. Lampa przesunęła się o sześć metrów i wybiła okno w pobliskim mieszkaniu.

Kilkadziesiąt sekund po wypadku kierowca bez niczyjej pomocy wyszedł z samochodu. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci poddali go badaniu alkomatem, które wykazało, że mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Całe szczęście, że poszkodowany nie został żaden z pieszych.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.plArtykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: wroclaw.naszemiasto.pl