ZDrogi.pl
Kierowca BMW

Policja Krasnystaw

Kierowca BMW wyjątkowo przesadził z procentami. Kierował mając aż 4 promile

27 Marca 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Nietrzeźwy kierowca BMW znacząco przesadził z liczbą procentów w swoim organizmie. 31-letni kierujący wydmuchał aż promile. Jego zachowanie mogło narazić innych uczestników ruchu na poważne niebezpieczeństwo. Na szczęście, obywatelska postawa innego kiero

Kierowca BMW przeszedł samego siebie. Kierował autem, pomimo tego, że ledwo stał na nogach. 

Pijani kierowcy, byli, są i niestety, ale będą obrazem polskich dróg w niedalekiej przyszłości. Są oni poważnym zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale zwłaszcza dla innych. 

 Nie bez powodu ciągle organizowane są kampanie społeczne, a jazda pod wpływem jest karana odebraniem uprawnień, czy nawet więzieniem. Na drodze, szczególne znaczenie może mieć obywatelska postawa. Jeżeli widzimy nietrzeźwego kierowcę, zareagujmy!

Z takiego założenia wyszedł pewien kierujący, który zauważył podejrzanego uczestnika ruchu, przemieszczającego się BMW. Auto nie trzymało się toru jazdy i miało pękniętą szybę czołową. Mężczyzna niezwłocznie poinformowało o tym fakcie jednostkę policji z Krasnegostawu. Zdarzenie miało miejsce w czwartek około godziny 16 w miejscowości Bzowiec.

Zdecydował się również pojechać za podejrzanym i powtrzymać przed dalszą jazdą. Gdy go dopadł, zabierał mu kluczyki od auta, a także poinformował mundurowych. 

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Badanie alkomatem na miejscu zdarzenia wykazało, że mężczyzna jest kompletnie pijany. Okazało się, że ma prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Był w takim stanie, że ledwo trzymał się na nogach.

Później wyszło na jaw, że 31-latek z gminy Izbica był już wcześniej karany prawomocnym wyrokiem sądu za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.

fot. Policja Krasnystaw

Teraz mężczyzna wpadł w bardzo poważne tarapaty. Wkrótce za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Zgodnie z przepisami grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że za jazdę pod wpływem alkoholu grożą mu 2 lata pozbawienia wolności. Warto przy tym zaznaczyć, że jeśli ktoś prowadzi pojazd mechaniczny, mając w organizmie 0,5 promila bądź więcej, popełnia nie wykroczenie, a przestępstwo.

Właśnie dlatego jako przykładni obywatele, powinniśmy w odpowiedni sposób reagować na pijanych kierowców. Można przeprowadzić obywatelskie zatrzymanie, bądź też wezwać policję. Nie jest żadną tajemnicą, że w ten sposób, możemy uratować komuś życie.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Kierowca wskoczył do wody i przepłynął na drugi brzeg rzeki, aby uciec przed policją. Źródło: Materiały Policyjne

Aktualności

Wskoczył do wody i przepłynął na drugi brzeg rzeki, aby uciec przed policją

Czytaj więcej >
Policjant spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. To wysoki rangą oficer z wydziału ruchu drogowego w Pruszkowie.

Aktualności

86-latek zgłosił kradzież mercedesa. Policjanci szybko odnaleźli pojazd

Czytaj więcej >
Polak zastrzelony na parkingu w Chicago. Uderzył w cudze auto. Źródło: Twitter

Aktualności

Polak zastrzelony na parkingu w Chicago. Miał obić drzwiami auto innego kierowcy

Czytaj więcej >
Policjanci zatrzymali 47-latkę, która wyrzuciła psa z samochodu. Źródło: Policja.pl

Aktualności

Pijana kobieta wyrzuciła psa z samochodu. Zaskakująca reakcja 13-latków

Czytaj więcej >
Motocyklista zderzenie z Sarną

Aktualności

Motocyklista zderzył się z przebiegającą przez drogę sarną. Nie żyje

Czytaj więcej >
Pierwsza rocznica lotu w kosmos Suzuki w Rąbieniu. YouTube

Aktualności

To już rok od legendarnego lotu w Rąbieniu - Wideo

Czytaj więcej >