ZDrogi.pl > Aktualności > Kierowca BMW wyjątkowo przesadził z procentami. Kierował mając aż 4 promile
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:39

Kierowca BMW wyjątkowo przesadził z procentami. Kierował mając aż 4 promile

Kierowca BMW
Policja Krasnystaw

Kierowca BMW przeszedł samego siebie. Kierował autem, pomimo tego, że ledwo stał na nogach. 

Pijani kierowcy, byli, są i niestety, ale będą obrazem polskich dróg w niedalekiej przyszłości. Są oni poważnym zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale zwłaszcza dla innych. 

 Nie bez powodu ciągle organizowane są kampanie społeczne, a jazda pod wpływem jest karana odebraniem uprawnień, czy nawet więzieniem. Na drodze, szczególne znaczenie może mieć obywatelska postawa. Jeżeli widzimy nietrzeźwego kierowcę, zareagujmy!

Z takiego założenia wyszedł pewien kierujący, który zauważył podejrzanego uczestnika ruchu, przemieszczającego się BMW. Auto nie trzymało się toru jazdy i miało pękniętą szybę czołową. Mężczyzna niezwłocznie poinformowało o tym fakcie jednostkę policji z Krasnegostawu. Zdarzenie miało miejsce w czwartek około godziny 16 w miejscowości Bzowiec.

Zdecydował się również pojechać za podejrzanym i powtrzymać przed dalszą jazdą. Gdy go dopadł, zabierał mu kluczyki od auta, a także poinformował mundurowych. 

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Badanie alkomatem na miejscu zdarzenia wykazało, że mężczyzna jest kompletnie pijany. Okazało się, że ma prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Był w takim stanie, że ledwo trzymał się na nogach.

Później wyszło na jaw, że 31-latek z gminy Izbica był już wcześniej karany prawomocnym wyrokiem sądu za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.

fot. Policja Krasnystaw

Teraz mężczyzna wpadł w bardzo poważne tarapaty. Wkrótce za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Zgodnie z przepisami grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że za jazdę pod wpływem alkoholu grożą mu 2 lata pozbawienia wolności. Warto przy tym zaznaczyć, że jeśli ktoś prowadzi pojazd mechaniczny, mając w organizmie 0,5 promila bądź więcej, popełnia nie wykroczenie, a przestępstwo.

Właśnie dlatego jako przykładni obywatele, powinniśmy w odpowiedni sposób reagować na pijanych kierowców. Można przeprowadzić obywatelskie zatrzymanie, bądź też wezwać policję. Nie jest żadną tajemnicą, że w ten sposób, możemy uratować komuś życie.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Powiązane