ZDrogi.pl
BMW agresywny kierowca

youtube.com Cmyk7Cmyk

Kierowca BMW w oczywisty sposób złamał przepisy. Później groził nagrywającemu - Wideo

25 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

BMW wjeżdżało na skrzyżowanie równorzędne i nie zamierzało zwolnić przed kierowcą nadjeżdżającym z prawej. Ten jednak nie dał za wygraną i kontynuował jazdę. Mogło dojść do kolizji, a doszło do eskalacji agresji na drodze.

BMW jechało nieprawidłowo, ale kierowca i tak miał pretensje

BMW jechało ulicą Targową w Tarnowie (woj. małopolski). Nagrywający wyjeżdżał właśnie z jednokierunkowej ulicy Świętej Anny. Wiele wskazuje na to, że to właśnie autor filmu miał pierwszeństwo.

Przede wszystkim, po drodze nie widać żadnych znaków, które regulują pierwszeństwo przejazdu. Mamy więc do czynienia ze skrzyżowaniem równorzędnym. Ponadto autor nagrania wyjeżdżał z prawej strony.

Co się więc stało? Z nieznanych powodów, kierowca BMW (jak i volkswagena, który jechał przed nim) trzymał się bliżej lewej strony jezdni niż prawej. Z racji, że w tym miejscu ruch odbywa się w obu kierunkach, praktycznie jechał pod prąd.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Ponadto zbliżając się do skrzyżowania równorzędnego, nie ustąpił pierwszeństwa nagrywającemu. Generalnie jednak trudno go za to winić, wąskie uliczki starego miasta są słabo oznakowane i kierujący BMW mógł nawet sądzić, że to droga jednokierunkowa. Zwłaszcza, że prawdopodobnie nie był miejscowym (tablice rejestracyjny pochodziły z Busko-Zdroju), mylący był też znak drogi jednokierunkowej na ul. Świętego Ducha.

Ulica Targowa wygląda, jakby była drogą z pierwszeństwem. Tak jednak nie jest, więc w razie kolizji byłaby to wina kierowcy BMW. Gdyby przyznał się do błędu i wycofał, problemu by nie było, bo mylić się to rzecz ludzka. Problem w tym, że zaczął w specyficzny sposób walczyć o swoje racje.

Kierowca BMW grozi nagrywającemu

Kierowca BMW wysiadł ze swojego auta i z bojowym nastawieniem ruszył do nagrywającego. Otworzył drzwi od jego samochodu i kazał mu wysiadać.

- Wydupcaj ku*** frajerze [...] Wydupcaj, bo cię wydupce z tego auta, rozumiesz? - rzucił kierowca bawarskiego sedana, po czym zamknął drzwi nagrywającego i wrócił do auta.

Można by pomyśleć, że mężczyzna się zreflektował, bo ostatecznie wycofał i pojechał prawą stroną. Na tym się jednak nie skończyło.

Kierowca BMW przejeżdżając obok nagrywającego, uchylił szybę i opluł jego auto. Trzeba przyznać, że autor filmu ma anielską cierpliwość. Choć nie można mu zarzucić bycia pasywno-agresywnym, bo nie ma co ukrywać, mimo tego, że jechał przepisowo, to celowo sprowokował drugiego kierowcę.

Na tyle o ile to możliwe, powinniśmy unikać eskalacji agresji na drodze. Nie wszystkie błędy, czy wymuszenia mogą wynikać z tzw. buractwa, ale także ze zwyczajnego przeoczenia.

Oczywiście to nie oznacza, że powinniśmy zawsze odpuszczać i pozwalać każdemu robić na drodze co chce. Jednak mieszanie się samemu w konflikty drogowe, to zwyczajne proszenie się o guza i nierzadko tamowanie ruchu.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Policjanci zatrzymali 47-latkę, która wyrzuciła psa z samochodu. Źródło: Policja.pl

Aktualności

Pijana kobieta wyrzuciła psa z samochodu. Zaskakująca reakcja 13-latków

Czytaj więcej >
Kradzież na walizkę

Aktualności

Nieudana próba kradzieży BMW M2. Złodzieje wyłożyli się na jednej rzeczy - Wideo

Czytaj więcej >

Aktualności

Złodziejom udało się otworzyć auto. Nie dali rady otworzyć bramy - Wideo

Czytaj więcej >
Wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu

Aktualności

W niedozwolonym miejscu wyprzedził nieoznakowany radiowóz - Wideo

Czytaj więcej >
Toyota GR-86 zadebiutuje później niż planowano

Aktualności

Toyota GR-86 zadebiutuje później niż planowano. Japończycy mają dobry powód

Czytaj więcej >
Subaru wygrało wyścig z lamborghini

Aktualności

Subaru staje do wyścigu z Lamborghini. Kierowca supersamochodu był bez szans - Wideo

Czytaj więcej >