Kierowca pobił pieszego
Źródło: Materiały Policyjne

Częstochowa. Kierowca zaatakował pieszego, który zwrócił mu uwagę

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
17 Grudnia 2020

Kierowca Renault Clio uderzył w krawężnik - gdy wysiadł ocenić szkody, pieszy zwrócił mu uwagę na niebezpieczny styl jazdy. Dla 27-latka było to zbyt wiele. Mężczyzna zaatakował pieszego i brutalnie go pobił. 51-latek trafił do szpitala z obrażeniami głowy i klatki piersiowej.

​Policjanci z Częstochowy zatrzymali 27-letniego kierowcę, który w ubiegłą sobotę pobił 51-letniego przechodnia. Napastnik zaatakował, ponieważ pieszy zwrócił mu uwagę na niebezpieczny styl jazdy jedną z ruchliwych ulic w Częstochowie.

Do zdarzenia doszło w sobotę 12 grudnia, przy alei Niepodległości w Częstochowie. Rozpędzone Clio kierowane przez 27-latka uderzyło w przydrożny krawężnik. Gdy kierowca wysiadł z samochodu, aby obejrzeć uszkodzenia, przechodzący tamtędy 51-latek zwrócił mu uwagę na jego niebezpieczną jazdę.

Kierowca zaatakował pieszego, bo ten zwrócił mu uwagę

27-latek zareagował agresją - najpierw użył gazu na pieszym, a następnie go przewrócił. Leżącego na ziemi 51-latka uderzał oraz kopał po całym ciele.
Pieszy z obrażeniami głowy i klatki piersiowej trafił do szpitala.

Jak się okazało, napastnik objęty był systemem dozoru elektronicznego i był poszukiwany w celu doprowadzenia do aresztu i odbycia kary 60 dni pozbawienia wolności. Decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Agresywne zachowania na drodze nie są domeną polskich kierowców. Kilka dni temu pisaliśmy o młodym kierowcy, który zaatakował innego kierującego. W tym wypadku trafiło na starszego Pana, który był przygotowany na podobne wypadki.

Początkowa dyskusja ze starszym panem nie przyniosła pożądanych efektów, dlatego mężczyzna zdecydował się powrócić do swojego wozu po kij bejsbolowy. Szybko pożałował swojej decyzji. Nie zdołał go użyć, ponieważ niedoszła ofiara okazała się być uzbrojona.

Do zdarzenia doszło w północnej Francji. Najprawdopodobniej agresywny kierowca Citroena chciał dać nauczkę seniorowi za zbyt wolną jazdę.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł