Kierowca
Źródło: policja.pl

Kary za niebezpieczną jazdę powinny zostać zaostrzone? Zmniejszą liczbę śmiertelnych wypadków?

Piotr DutkaPiotr Dutka
10 Grudnia 2020

Kierowcy w naszym kraju bardzo często ignorują przepisy ruchu drogowego stwarzając realne zagrożenie na drodze. Statystyki są bezlitosne. Liczba tragicznych wypadków w naszym kraju jest po prostu zatrważająca. Uważacie, że kary za niebezpieczną jazdę powinny być zdecydowanie wyższe?

Kierowcy powinni być karani za niebezpieczną jazdę? Czy aktualne przepisy karcą brawurowe zachowania na drodze?

Niestety, ale polskie drogi nie należą do zbyt bezpiecznych. Kultura jazdy Polaków nie stoi na wysokim poziomie. Brawura oraz nadmierna prędkość są częstym elementem publicznych dróg.

Niejeden kierowca przynajmniej raz w życiu zignorował przepisy lub jeździł w bardzo niebezpieczny sposób. Statystyki nie kłamią. Liczba wypadków na naszych drogach może przerazić niejedną osobę.

<em> Zobacz także: </em> <em> Niewiarygodne, ilu mężów miała Elżbieta Jaworowicz. Dziennikarka wyznała smutną prawdę</em>

Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest nadmierna prędkość oraz jej niedostosowanie do warunków panujących na drodze. Często spotyka się również zmotoryzowanych, którzy nadmiernie eksponują swoją niebezpieczną jazdę oraz pewność siebie za kółkiem.

Czy waszym zdaniem kierowca, który jeździ w sposób niebezpieczny i zagrażający zdrowiu i życiu innych ludzi powinien być karany w surowszy sposób niż ma to miejsce obecnie?

<em> Zobacz także: </em> <em>Wymowne słowa Donalda Tuska ws. przedstawicielki Strajku Kobiet. Czy popiera całą inicjatywę? </em>

Spora liczba osób twierdzi, że ostrzejsze kary mogą skutecznie zredukować liczbę piratów drogowych. Osoby, które nie stosują się do przepisów oraz zachowują się niebezpiecznie, mogą zostać skutecznie karani.

Kierowcy stwarzający zagrożenie są należycie karani? Czy polskie przepisy wymagają modyfikacji?

Niebezpieczna jazda samochodem może być widoczna na wiele sposobów. Zaliczać się do niej będzie zarówno zbyt szybka jazda, jak i korzystanie z telefonu za kierownicą, palenie papierosów czy, co gorsza, picie alkoholu.

Kierowco, czas na rejestracje samochodu został skrócony. Zmiany wejdą w życie już od nowego rokuKierowco, czas na rejestracje samochodu został skrócony. Zmiany wejdą w życie już od nowego rokuCzytaj dalej

Istotnym zakazem, który funkcjonuje w polskich przepisach jest zakaz korzystania z telefonu komórkowego podczas jazdy. Niestety niewiele osób stosuje się do tego nakazu.

Za niestosowanie się do przepisów, oczywiście, grożą nam kary oraz mandaty. Wiele osób uważa jednak, że są one zdecydowanie zbyt niskie, przez co niektórzy kierowcy nie przejmują się nimi szczególnie.

A czy wy uważacie, że kary za niebezpieczną jazdę powinny zostać zaostrzone?

<em> Zobacz także w naszych serwisach </em>

Następny artykuł