Kierowca Nissana
Źródło: Piraci Drogowi.pl

Kierowca Nissana wjechał tuż przed TIR-a. Cud, że nikt nie zginął - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
12 Lutego 2021

Kierowca Nissana może mówić o gigantycznym szczęściu. Wjechał wprost pod rozpędzoną ciężarówkę, wymuszając pierwszeństwo przejazdu i niemal doprowadził do ogromnej tragedii. Kierowca Scanii wykazał się ogromnym refleksem.

Kierowca Nissana mógł doprowadzić do ogromnej tragedii. Wymusił pierwszeństwo na ciężarówce.

Niestety, ale brak odpowiedniego skupienia, brawura oraz czasami głupota, mogą prowadzić do bardzo poważnych incydentów na publicznych drogach. Na szczęście w tym przypadku nie doszło do tragedii, choć dzieliły od niej dosłownie centymetry.

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło w czwartek 11 lutego w Skierniewicach. Na skrzyżowaniu ulic Unii Europejskiej z Mszczonowską ciężarówka mogła zmiażdżyć samochód osobowy. Wszystko z powodu braku znajomości przepisów kierowcy Nissana.

-25-letni kierowca Scanii widząc poważne zagrożenie zaczął gwałtownie hamować, odbił kierownicą w prawo i zjechał na pobocze, gdzie uderzył w słup energetyczny -przekazał podkom. Robert Zwoliński, naczelnik WRD KMP Skierniewice.

67-letni kierowca Nissana zbiegł z miejsca zdarzenia. Około 19.00 miejsce jego pobytu zostało ustalone przez lokalnych policjantów. Został przesłuchany w charakterze sprawcy wykroczenia - w chwili przesłuchania był trzeźwy.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Mężczyzna usłyszał zarzuty spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Stracił swoje prawo jazdy i skierowali sprawę do Skierniewickiego sądu, który zdecyduje o dalszym losie delikwenta.

Jak widać na poniższym nagraniu, kierujący Scania w ostatniej chwili uratował sytuację, gwałtownie odbijając w prawo. Jego refleks oraz umiejętności zapobiegły ogromnej tragedii.

Nie od dziś wiadomo, że największy problem z nieustąpieniem pierwszeństwa przejazdu, występuje na skrzyżowaniach. To właśnie to wykroczenie jest przyczyną większości wypadków na polskich drogach.

Bezwzględnie pamiętajmy, że każdy kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo, także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo.

Co bardzo istotne, wymienionego przepisu nie stosuje się do pojazdu szynowego, który ma pierwszeństwo w stosunku do innych pojazdów, bez względu na to, z której strony nadjeżdża. Kierującemu pojazdem zabrania się wjeżdżania na skrzyżowanie, jeżeli na skrzyżowaniu lub za nim nie ma miejsca do kontynuowania jazdy.

Źródło: Piraci Drogowi.pl

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł