Kierowca Bielsko Biała
Źródło: KMP Bielsko Biała

Wjechał pod prąd na ekspresówkę. Młody kierowca doprowadził do wypadku

Piotr DutkaPiotr Dutka
11 Lutego 2021

Kierowca osobowego Nissana przeszedł samego siebie. Wjechał pod prąd na drogę S-52 w Bielsku-Białej. Młody mężczyzna doprowadził do bardzo groźnego incydentu.uTuż obok centrum handlowego doszło do czołowego zderzenia z ciągnikiem siodłowym wraz z naczepą.

Kierowca Nissana na podwójnym gazie wjechał po prąd na ekspresówkę. Jego zachowanie spowodowało groźny wypadek.

Niestety, ale plaga pijanych kierowców to bardzo poważny problem polskich dróg. Przypadek z Bielska Białej idealnie to potwierdza. Pomimo licznych kampanii medialnych oraz apeli policji, wciąż nie jesteśmy w stanie wyeliminować tego zagrożenia z rodzimych tras.

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w środę 10 stycznia w Bielsku Białej. Około godziny 9 rano na drodze S-52 jeden z uczestników ruchu jechał „pod prąd” stwarzając realne zagrożenie, zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Jego kuriozalne zachowanie zakończyło się groźnym incydentem. Mężczyzna doprowadził do czołowego zderzenia z TIR-em, który poruszał się prawidłowo. 26-letni kierowca osobówki doznał obrażeń głowy.

Gdy na miejscu pojawili się policjanci został niezwłocznie poddany badaniu alkomatem. Wynik był szokujący. Mężczyzna był kompletnie pijany, a w swoim organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Młody kierowca był bardzo agresywny, dlatego niezbędna była policyjna eskorta aż do samego szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy medycznej. Droga z Cieszyna w kierunku Katowic była nieprzejezdna przez około 2 godziny.

Sprawa kierowcy trafi niebawem do sądu, który orzeknie odpowiedni wymiar kary. Na pewno nie będzie ona zbyt niska, ponieważ wiadomo jak bardzo sankcjonowane są takie wybryki.

KMP Bielsko Biała

fot. KMP Bielsko Biała

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi mu surowa kara nawet do 2 lat więzienia, wysoka grzywna, a także bezwzględny zakaz prowadzenia pojazdów.

Niestety, ale nie był to jedyny incydent z udziałem nietrzeźwego kierującego, który miał miejsce w ostatnich dniach. Pewien 80-letni kierowca doprowadził do zderzenia z policyjnym radiowozem.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 8 lutego, przed południem na drodze krajowej nr 92. Policjant kierujący oznakowanym radiowozem dostrzegł jadące z naprzeciwka Renault Megane, które zjechało na jego pas. Kierowca uderzył prosto w radiowóz. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusza udało się uniknąć czołowego zderzenia.

80-letni mężczyzna postanowił uciec z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany po krótkim pościgu.

Źródło: Bielskie Drogi

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł