Kierowca Fiata
Źródło: Bielskie Drogi

Nietypowe zachowanie kierowcy Fiata. Czekał na zielonym, jechał na czerwonym - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
5 Lutego 2021

Kierowca Fiata Tipo, który jest bohaterem poniższego nagrania, dosłownie przeszedł samego siebie. Jego niecodzienne zachowanie zostało zarejestrowane przez innego uczestnika ruchu drogowego, który widząc co dzieje na drodze, dosłownie osłupiał. Mogło dojść do naprawdę poważnego wypadku.

Kierowca Fiata zachował się niedorzecznie. Czekał na zielonym świetle, ruszył na czerwonym. Mógł spowodować bardzo poważny wypadek.

Niestety, ale nietypowe zdarzenia drogowe to codzienność na polskich drogach. Bardzo często, brak odpowiedniego skupienia, głupota, bądź też po prostu brawura prowadzą do niecodziennych sytuacji, które mogą mieć poważne konsekwencje.

Poniższe nagranie przedstawia kuriozalne zdarzenie, które zostało uchwycone przez kamerkę samochodową. Kierowca białego Fiata Tipo, po prostu przeszedł samego siebie. Jego zachowania nie da się logicznie wytłumaczyć.

Incydent miał miejsce 29 stycznia w Bielsku Białej na ulicy Lwowskiej. Kierujący, który zarejestrował to zdarzenie, spokojnie dojeżdża do skrzyżowania. Widzi zielone światło, jednak jeden z innych uczestników ruchu drogowego postanowił zwolnić, zamiast kontynuować swoją jazdę.

Zarówno pasażerka, jak i kierowca są widocznie zdezorientowani. Nie wiedzą, co tak naprawdę jest powodem zatrzymania samochodu. Użycie klaksonu nie poskutkowało, kierujący zdecydował się zjechać na lewy pas.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Wówczas doszło do zmiany koloru z zielonego na czerwone. Wraz z nią stała się niewyobrażalna rzecz. Kierowca białego Fiata Tipo ruszył do przodu. Inni uczestnicy ruchu próbowali reagować, jednak klaksony nie pomogły.

Kierowca przeszedł samego siebie. Jego niezrozumiałe zachowanie mogło doprowadzić do poważnego wypadku.

Szczerze, nie mamy pojęcia co tak naprawdę może być odpowiedzialne za takie zachowanie kierowcy. Jeżeli nie potrafił on odróżniać dwóch podstawowych kolorów to stwarza on ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

Sytuacja jest o tyle dziwna, że kierujący Fiatem ruszył pomimo faktu, że na skrzyżowaniu znajdowały się inne samochody, które wówczas miały prawo przejazdu. Być może rozwiązaniem tej niezwykle frasującej zagadki, jest podeszły wiek bohatera tej sytuacji. Daltonizm? Roztargnienie? Jeśli mamy być szczerzy, są one mało prawdopodobne.

Jak powszechnie wiadomo, kary za przejazd na czerwonym świetle są bardzo dotkliwe. Za takie zachowanie kierowcy grozi mandat w wysokości od 300 do 500 zł oraz 6 punktów karnych.

Polska policja nie musi przyłapać Cię na gorącym uczynku, aby móc wystawić mandat. Na rodzimych drogach bardzo skutecznie funkcjonują rejestratory przejazdu na czerwonym świetle, dzięki którym łatwo wykryć sprawcę wykroczenia. Również nagranie z wideorejestratora może pomóc w ukaraniu sprawcy. Tak więc kierowca z Bielska Białej nie uniknie wysokiego mandatu.

Pewny jest natomiast fakt, że kierowca swoim zachowaniem mógł doprowadzić do bardzo groźnego wypadku. Jego oczywisty, wręcz karygodny błąd, mógł go słono kosztować.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł