ZDrogi.pl > Na drogach > Nietrzeźwy kierowca jechał autostradą. Został zatrzymany przez innych zmotoryzowanych - Wideo
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:37

Nietrzeźwy kierowca jechał autostradą. Został zatrzymany przez innych zmotoryzowanych - Wideo

Kierowca Fiata
STOP CHAM

Kierowca Fiata na podwójny gazie jechał autostradą. Został zatrzymany przez innych kierujących.

Do bardzo groźnego incydentu doszło w piątek 26 lutego na jednym z odcinków autostrady A4 w okolicach Rzeszowa. Na kanale STOP CHAM zostało udostępnione nagranie przedstawiające sprawne zatrzymanie obywatelskie. 

Grupa kierowców wspólnymi siłami doprowadziła do zatrzymania pijanego kierującego osobowym Fiatem Punto. Jego zachowanie mogło mieć koszmarne konsekwencje. Na szczęście odpowiednia reakcja zapobiegła nieszczęściu.

Na filmiku z wideorejestratora widać, że jeden z kierowców ma wyraźne problemy z jazdą. Kierowany przez niego pojazd zjeżdżał z jednej strony jezdni, na drugą. W tym przypadku incydent drogowy był jedynie kwestią czasu.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Mężczyzna jechał wężykiem na ruchliwej autostradzie, gdzie ograniczenie prędkości formuje się na 140 km/h. Inni uczestnicy ruchu poinformowali policję o zaistniałej sytuacji. 

Warto podkreślić, że podejrzany kierowca miał problemy, żeby ustać na nogach o własnych siłach. 

Zmotoryzowani, którzy byli świadkami tego niebezpiecznego zdarzenia, bez chwili wahania wkroczyli do akcji. Jeden ustawił się przed nim, drugi za nim, trzeci z boku. Wszystko by wytracić jego prędkość i spowodować jego zatrzymanie.

Jeden z kierowców wyszedł ze swojego samochodu i wyciągnął kluczki ze stacyjki nietrzeźwego mężczyzny. Wkrótce na miejsce zdarzenia dotarła policja, która zatrzymała delikwenta. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Pijani kierowcy to poważny problem, zagrażający bezpieczeństwu na drogach. Niestety, mimo wielu kar i kampanii społeczne, ilość wypadków spowodowanych przez kierowców jeżdżących na "podwójnym gazie" nie zaczęła drastycznie maleć.

- Zdarzenia, w których uczestniczą osoby w stanie nietrzeźwości lub po spożyciu alkoholu, cechują się więc większą śmiertelnością od przeciętnej - komentował ekspert Ubea.pl, Andrzej Prajsnar.

Warto dodać, że najczęściej wypadki drogowe z udziałem nietrzeźwych zdarzają się w czterech regionach kraju. W niechlubnym rankingu przewodzą województwa: łódzkie, mazowieckie, małopolskie, śląskie.

Źródło: STOP CHAM

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`undefined