ZDrogi.pl

TikTok: @jacekradziewicz0

Karetka nie mogła wjechać na teren szpitala bo ochroniarz spał w najlepsze - Wideo

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Do śmieszno-strasznego zdarzenia doszło przed jednym ze szczecińskich szpitali, gdzie karetka pogotowia z pacjentem w środku nie mogła wjechać na teren szpitala. Na szczęście transportowany mężczyzna nie zagrażało żadne niebezpieczeństwo.

Dlaczego karetka z potrzebującym nie mogła wjechać na teren szpitala? Stał za tym odpowiedzialny za otwieranie bramy wjazdowej... dozorca. Mężczyzna spał w budce i nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe stojącej przed wjazdem karetki.

Do sytuacji doszło przy wjeździe do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie. Wracający ratownicy nie mogli wjechać karetką pogotowia na teren placówki, gdyż dozorca odpowiedzialny za otwieranie bramy usnął. Doskonale widać to na nagraniu, na którym jeden z ratowników, który stoi przed wjazdem, bezskutecznie stara się go obudzić krzykiem.

Na szczęście po kilku minutach znalazł się w końcu ktoś, kto zdalnie otworzył bramę oczekującym. Sen dozorcy był na tyle mocny... że nie obudziły go nawet syreny pogotowia. Ocknął się, dopiero gdy jeden z ratowników stanął obok dyżurki i wykrzyczał głośno „halo!” przez otwarte okienko.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Sprawę skomentowali pracodawca mężczyzny i rzeczniczka szpitala

Firma Ekotrade, która zatrudnia nieszczęsnego ochroniarza, skomentowała sprawę w rozmowie z portalem o2.pl

- Zdarzenie jest nam znane, obecnie trwa wewnętrzne postępowanie mające na celu ustalenie okoliczności i przyczyn tej sytuacji. Pracownik został zawieszony w czynnościach do czasu wyjaśnienia sprawy.

Sprawę skomentowała również rzeczniczka szczecińskiego szpitala, która podkreśliła, że był to jednorazowy incydent, a pacjentowi, który znajdował się w karetce, nie zagrażało niebezpieczeństwo.

- Pacjent był bezpieczny, pod opieką ratowników. Niezależnie od tego, współpraca z osobą pełniącą dyżur w punkcie ochrony została zakończona.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: o2.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wideo

Kierowca Bolta wyrzucił niewidomą z samochodu. Nie chciał podróżować z psem
Czytaj więcej >

Wideo

Kurier nie zauważył pociągu. Niewiele zostało z jego auta
Czytaj więcej >

Wideo

Kierowca audi w porę zauważył pędzące za nim auto. Uciekł w ostatniej chwili
Czytaj więcej >

Wideo

W ułamku sekundy wylądowała na jezdni. Skuterzystka miała ogromnego pecha
Czytaj więcej >

Wideo

Policjanci z Bydgoszczy ukarali ośmiu kierowców. Wszystko dzięki dronowi - Wideo
Czytaj więcej >

Wideo

O mały włos od tragedii. Kierowca Audi niemal potrącił dziewczynkę - Wideo
Czytaj więcej >
Piotr Szczurowski

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]