ZDrogi.pl
Pixabay

Pixabay

Już wkrótce obniżka akcyzy na paliwo. Premier ujawnił konkretną datę

22 Listopada 2021

(Ostatnia zmiana: 4 Grudnia 2021)

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Polski rząd zakłada obniżkę akcyzy na nośniki energii. Taką informację przekazał na konferencji w Gdańsku premier Mateusz Morawiecki. Ta deklaracja jest kluczowa dla setek tysięcy polskich kierowców.

Z tygodnia na tydzień, sytuacja na polskich stacjach staje się coraz bardziej dramatyczna. Rekordowe ceny paliw, które można zaobserwować są prawdziwym koszmarem dla kierowców. Wiele wskazuje na to, rząd znalazł rozwiązanie, które ucieszy wszystkich zmotoryzowanych.

Mateusz Morawiecki ogłosił na konferencji prasowej w Gdańsku, że w ramach pakietu antyinflacyjnego rząd zakłada obniżkę akcyzy na nośniki energii.

Premier zapowiedział, że szeroko idących zmian należy się spodziewać w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. Chodzi w głównej mierze o obniżki akcyzy za paliwo, która jak wiadomo jest częścią pakietu antyinflacyjnego.

Szef rządu nie wyjawił jednak żadnych istotnych szczegółów.

Jak podaje portal BiznesInfo.pl, premier zapewnił że akcyza ulegnie zmniejszeniu, choć nie podał przy tym żadnych konkretnych szczegółów. 

Polacy nie są zadowoleni sytuacją na polskich stacjach.

Z oficjalnego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu" wynika, że aż 90 proc Polaków oczekuje obniżenia akcyzy na paliwo. 3 proc. respondentów, zapytanych, czy rząd powinien obniżyć akcyzę na paliwo, odpowiedziało przecząco. Z kolei 7 proc. badanych nie ma zdania.

Warto zaznaczyć, że badanie przeprowadził Instytut Badań Pollster 27-28 października 2021 r. na próbie 1078 dorosłych Polaków.

Co ciekawe, na finalną cenę paliwa składają się opłaty dodatkowe, takie jak podatek VAT, akcyza, opłata paliwowa i marża stacji paliw, które stanowią ponad 50% całkowitej ceny 1 l benzyny.

Czym jeździ Barbara Kurdej-Szatan? Trzecia pozycja was totalnie zaskoczy

Slajd 1 z 5

Jaguar F-Pace

5. Jaguar F-Pace

Historia powstania pierwszego w historii marki SUV-a sięga roku 2013, kiedy to podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie zaprezentowano prototypowy model C-X17. Prezentacja produkcyjnej wersji pojazdu miała miejsce dwa lata później podczas tych samych targów motoryzacyjnych. Stylistyka pojazdu nawiązuje do innych obecnie produkowanych modeli marki, m.in. XE, XF i XJ. Auto zastąpiło w garażu mniejszego E-Pace. W salonie zapłacić trzeba za nie minimum 316 tys. złotych.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl;

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na Facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl


Piotr DutkaAutor

Motoryzacja interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie musclecary również powodują u mnie szybsze bicie serca.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

18-latka zginęła w wypadku. Jechała z parą bliźniaków. Nikt nie przyznał się do prowadzenia auta/Zdjęcie archiwalne z miejsca wypadku: KMP w Nowym Sączu

Aktualności

18-letnia Angelika zginęła w wypadku. Autem jechali bliźniacy. Żaden się nie przyznał

Czytaj więcej >
Od maja 2022 r. nowy wzór dowodów rejestracyjnych

Aktualności

Od maja 2022 r. nastąpi ważna zmiana. Opublikowało nowy wzór dowodu rejestracyjnego

Czytaj więcej >
Piłkarze Legii zaatakowani przez pseudokibiców

Aktualności

Autobus Legii zaatakowany przez pseudokibiców. Ucierpieli piłkarze

Czytaj więcej >

Aktualności

Dramatyczny finał egzaminu na „prawko". Auto wpadło do rzeki

Czytaj więcej >
Piotr Kraśko od sześciu lat jeździł bezprawnie samochodem

Aktualności

Piotr Kraśko od 6 lat bezprawnie jeździł samochodami. Został skazany

Czytaj więcej >
Nowe uprawnienia dla kierowców. Prezydent podpisał ustawę

Aktualności

Radni przegłosowali. Rondo Dmowskiego otrzyma nową nazwę

Czytaj więcej >