ZDrogi.pl
Joanna Liszowska nie odzyska swojego auta. Zostało rozebrane na części

TRICOLORS/East News

Joanna Liszowska na zawsze straciła swojego Bentleya. Gwiazda Polsatu będzie niepocieszona

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

W lutym 2021 roku w miejscowości Kierszek w powiecie piaseczyńskim skradziono wyprodukowanego w 2018 roku bentleya bentayga. Pojazd wart około 750 tys. złotych został skradziony aktorce Joannie Liszowskiej, znanej z Polsatowskiego hitu „Przyjaciółki".

Policjanci ze stołecznej „samochodówki” zlikwidowali na terenie Wilanowa kryjówkę złodziei, w której demontowane były luksusowe samochody, które skradziono w ostatnim czasie. Wśród zabezpieczonych części były elementy karoserii i szwedzka rejestracja bentleya Joanny Liszowskiej.

Pojazd skradziono w lutym i policjanci szybko ustalili, że sprawcami była zorganizowana grupa specjalizująca się w kradzieży luksusowych aut. Funkcjonariusze pracowali nad sprawą od początku roku, gdy 21 stycznia na Wilanowie skradziono warte kilkaset tysięcy złotych Maserati Levante, które właściciel pozostawił wieczorem na ogrodzonej posesji, zamykanej na klucz.

Rano samochodu już nie było, a brama wjazdowa miała uszkodzony mechanizm sterowania

Policja udało się zatrzymać osobę, która pomogła sprawcy. Mężczyzna usłyszał w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Ursynów zarzuty.

Dzięki uzyskanym informacjom policjanci trafnie wytypowali osobę, która odpowiadała za kradzież pojazdu. Złodziejem okazał się 24-latek, który jak się okazało, był już poszukiwany przez prokuraturę w Szczecinie. Mężczyzna nie tylko ukrywał się, ale również posługiwał fałszywymi dokumentami.

Na trop 24-latka funkcjonariusze natrafili na początku ubiegłego tygodnia, gdy ustalono, że może on pojawiać się na terenie tzw. dziupli samochodowej zlokalizowanej na Wilanowie.
Podczas przeszukania „dziupli” policjanci zabezpieczyli też karoserię oraz szwedzkie tablice rejestracyjne pochodzące z bentleya skradzionego w lutym w miejscowości Kierszek w powiecie piaseczyńskim.

Wypadek busa w Katowicac

Wypadek na DTŚ w Katowicach. Bus dachował, jedna osoba ranna - Wideo

CZYTAJ DALEJ

Pojazd należał do 42-letniej aktorki znanej z serialu „Przyjaciółki”, Joanny Liszowskiej

W trakcie przeszukania zabezpieczono również przedmioty świadczące o tym, że na Wilanowie zdemontowano m.in. auto marki Audi Q7 poszukiwane przez komendę w Michałowicach, Opla Insignię skradzionego na terenie Lesznowoli, Porsche Cayenne, którego poszukiwali policjanci z Żoliborza oraz Volvo S60, które zaginęło z terenu Grodziska Mazowieckiego.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową oraz Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KSP przy wsparciu funkcjonariuszy z Komendy Policji Warszawa Wilanów prowadzili ciągłą obserwację dziupli. 6 maja policjanci zauważyli, że na posesji stoi zaparkowany dostawczy fiat, a przy nim kręci się trzech mężczyzn przygotowanych do załadunku samochodu.

Funkcjonariusze przystąpili do akcji i niezwłocznie zatrzymali całą trójkę. Jak się okazało, wśród mężczyzn był poszukiwany 24-latek. Żaden zatrzymanych nie przyznał się do kierowania fiatem ani nie był w stanie wytłumaczyć swojej obecności na posesji. W związku z tym mężczyźni zostali przewiezieni na Komendę Stołecznej Policji.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty paserstwa, usiłowania paserstwa, a jeden z nich także zarzuty posiadania narkotyków oraz prowadzenia pojazdu pomimo cofnięcia uprawnień.

Wobec trzech osób zastosowano dozór policji, a tylko jednego podejrzanego sąd aresztował na wniosek prokuratora.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Interia.pl

Podobne artykuły

Sposób jazdy może pomóc w diagnozowaniu chorób

Aktualności

Pokaż mi jak jeździsz, a powiem czy grozi ci demencja

Czytaj więcej >
Wypadek motocyklisty. Był pijany, dostał odszkodowanie

Aktualności

Pijany motocyklista z Łodzi zderzył się z samochodem. Dostał odszkodowanie

Czytaj więcej >
Nie żyje Robert Kokh

Aktualności

Nie żyje gwiazda sportu motorowego. Pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo

Czytaj więcej >
Kobieta uderzyła w parking po szczepieniu na COVID-19

Aktualności

Wracała ze szczepienia i spadła ze skarpy. Aż 8 ratowników wyciągało ją z pojazdu

Czytaj więcej >

Aktualności

Warszawa. Napad z bronią na kierowcę taksówki. Policja poszukuje sprawcy

Czytaj więcej >
Ford Kuga. Źródło: zDrogi.pl

Aktualności

Kupili auto i nie mogą nim jeździć, bo zarejestrowano już drugie z tym samym VIN-em

Czytaj więcej >