Hyundai RM20e
Źródło: Materiały Prasowe

Oto najnowszy Hyundai RM20e - 810 KM i napęd na tył

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
29 Września 2020

Hyundai już dawno przestał być tandetną marką produkującą wyroby samochodopodobne. Koncern coraz śmielej rozpycha się na rynku motoryzacyjnym. Dość powiedzieć, że nowe modele nierzadko wygrywają z utytułowaną niemiecką konkurencją.

Napęd elektryczny coraz śmielej wkracza do świata samochodów sportowych. Najnowszym przykładem może być Hyundai RM20e. To projekt, który ma zapowiadać przyszłe modele sportowej dywizji marki - N.

Hyundai RM20e w rzeczywistości jest Hyundaiem Veloster na elektrycznym dopingu.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Hyundai RM20eHyundai RM20e
Materiały Prasowe

Nietypowy hatchback marki posłużył za bazę, użyczając nadwozia. Łatwo jednak dojrzeć daleko idące zmiany w „budzie” koreańskiego auta. Z każdej strony widoczne są aerodynamiczne dodatki, które kompletnie przypadkiem nadają autu bojowego wyglądu.

Aerodynami jest w tym wypadku wybitnie istotna. Odpowiada ona za właściwy docisk tylnej osi, na którą trafia 810 KM i 960 Nm. Dzięki tym parametrom Hyundai RM20e może osiągnąć pierwszą setkę w ciągu 3 sekund. Kolejna zawita na prędkościomierzu po kolejnych 6,8 sekundy.

Auto zakończy szaleńcze przyśpieszanie, gdy wskazówka dobije do 250 km/h. Zasię pozostaje nieznany, ale wiadomo, że akumulatory mają pojemność 60 kWh.

Hyundai RM20eHyundai RM20e
Materiały Prasowe

Hyundai RM20e pozostanie konceptem zapowiadającym kierunek, w którym podążą usportowione modele marki.

Tych ma nadejść cała masa dzięki współpracy z chorwacką firmą Rimac - prawdziwym potentatem w świecie produkcyjnych aut sportowych o elektrycznym napędzie.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł