Hyundai Ioniq 5
Źródło: Materiały Prasowe

Pierwszy model nowej marki Ioniq pokazany w teaserze

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
26 Stycznia 2021

Hyundai podgrzewa atmosferę przed debiutem pierwszego modelu nowej marki, która oferować będzie samochody elektryczne. Ioniq 5 zapowiada się ciekawie. Więcej szczegółów nadchodzącego modelu można ujrzeć na zdjęciach, które opublikowano jakiś czas temu.

Wielki debiut zaplanowano na połowę lutego.

Już tylko kilka tygodni dzieli nas od debiutu zupełnie nowego pojazdu elektrycznego. Nowy model będzie też pierwszym należącym do marki Ioniq, która należy do Hyundaia i oferować będzie auta „ekologiczne".

Ioniq 5 ma zostać zaprezentowany w lutym tego roku, a producent zaostrza nam apetyt zwiastunem pokazującym, czego się możemy spodziewać.

Hyundai Ioniq 5

W 43-sekundowym klipie Hyundai pokazuje dynamiczne sceny z aktualnymi modelami marki, w tym Telluride i nową Sonatą.

W pewnym momencie pojawia się Ioniq 5, który przykuwa uwagę kwadratowymi światłami LED. Zwiastun, jak to zwykle bywa, nie ujawnia zbyt wiele, ale przynajmniej możemy zobaczyć nowego hatchbacka pod różnymi kątami.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Wcześniej Hyundai opublikował trzy zdjęcia modelu. Kolejną cechą nowego samochodu, o której warto wspomnieć, jest składana maska, która zmniejsza widoczność szczelin między panelami i poprawia aerodynamikę samochodu.

Produkcyjny pojazd elektryczny będzie silnie inspirowany koncepcyjnym Hyundaiem 45 i będzie pierwszym modelem koncernu opartym na architekturze E-GMP.

Pod podłogą pojazdu znajdzie się płaski zestaw akumulatorów przypominający deskorolkę. Oczekuje się, że standardowo Ioniq 5 otrzyma konfigurację z dwoma silnikami i funkcję szybkiego ładowania, co pozwoli uzyskanie zasięgu 100 kilometrów w ciągu zaledwie pięciu minut - mierzonych zgodnie ze standardem WLTP.

Hyundai Ioniq 5

Dzięki solidnym osiągom i rozsądnemu zasięgowi w połączeniu z charakterystycznym designem Ioniq 5 już teraz kształtuje się na bardzo interesującego nowego gracza w segmencie pojazdów elektrycznych.

Hyundai obiecuje, że model zadebiutuje w połowie lutego.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł