Formuła 1 - Fernando Alonso
Źródło: Motorsport

Fernando Alonso potrącony przez samochód. Niepokojące wieści o stanie zdrowia mistrza

Piotr DutkaPiotr Dutka
12 Lutego 2021

Formuła 1 wstrzymała oddech. Dwukrotny mistrz świata Fernando Alonso został potrącony przez samochód i trafił do szpitala. Wieści o jego stanie zdrowia nie są zbyt dobre, choć według szefostwa teamu Alpine informuje, że jego start w Grand Prix Bahrajnu nie jest zagrożony.

Formuła 1 zszokowana wypadkiem Fernando Alonso. Hiszpan trafił do szpitala.

Do potrącenia dwukrotnego mistrza świata doszło niedaleko jego domu w szwajcarskim Lugano. Hiszpan ćwiczył na rowerze, przed nowym sezonem, który ma się rozpocząć już niebawem.

Pierwsze raporty medyczne informowały o licznych złamaniach, jednak według przekazów hiszpańskiej Marki, kierowca doznał złamania szczęki i jego start w Grand Prix Bahrajnu nie jest zagrożone.

Wcześniejsze ustalenia włoskiej "La Gazetta dello Sport" nie pozostawiały żadnych złudzeń. Włoscy dziennikarze pisali, że Alonso najprawdopodobniej nie zdąży się wykurować przed startem nowego sezonu 2021.

Lekarz legendy Motorsportu jasno i wyraźnie opisał urazy, które nabył kierowca i poinformował, że jest za wcześnie na ferowanie jakichkolwiek wyroków. Jeszcze dziś zapadnie decyzja odnosząca się do ewentualnej operacji.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

- Urazu doznała jedynie twarz, a nie ręce, czy nogi. Tomografia wskazuje, że mogło dojść do złamania szczęki i niektórych zębów. Lekarze dają dobre prognozy i zapewniają, że sytuacja nie jest zła i kierowca nie przegapi ani przedsezonowych testów w środku marca ani pierwszego wyścigu sezonu, który rusza 28 marca – podaje hiszpańska „Marca”.

– Jeśli doszło do złamania żuchwy, przeprowadzimy dodatkowe testy, aby sprawdzić, czy doszło do przemieszczenia i czy powinniśmy je zespolić metalową płytką. Jeśli złamanie jest czyste, nie będzie potrzeby dalszych badań. Tak czy inaczej, nie jest to poważny uraz. Można powiedzieć niemal z całą pewnością, że podczas przedsezonowych testów w Bahrajnie kierowca nie będzie miał żadnych problemów – kończy lekarz Jose Gonzalez.

Fernando Alonso wróci do F1 po 2-letniej przerwie. Ostatni raz ścigał się w 2018 roku na torze w Abu Dhabi. Potem zrobił sobie przerwę od rywalizacji w elicie Motorsportu.

Aktualnie został zgłoszony do rywalizacji jako kierowca teamu Alpine, który śmiało zapowiada rewelacyjne wyniki. Francuski zespół w ostatnich miesiącach zainwestował spore nakłady finansowe w rozwój swojej fabryki. Zapowiada on również walkę o najwyższe cele, począwszy od sezonu 2022.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł