Formuła 1
Źródło: Formula 1

Kolejny kierowca Formuły 1 zakażony koronawirusem. Trafił na kwarantanne

Piotr DutkaPiotr Dutka
1 Lutego 2021

Formuła 1 bardzo mocno odczuwa pandemię koronawirusa. Odnotowano kolejny przypadek kierowcy, który zachorował na Covid-19. Do listy zakażonych dołącza Pierre Gasly. Wiele wskazuje na to, że francuski kierowca zakaził się podczas obozu treningowego w Dubaju.

Formuła 1 cierpi z powodu koronawirusa. Kolejny kierowca zakażony Covid-19.

Niestety, ale pandemia koronawirusa skutecznie paraliżuje wiele aspektów codziennego życia. Cierpi również wiele dyscyplin sportu, wśród nich są także sporty motorowe.

Światowe media obiegła właśnie smutna wiadomość o tym, że kolejny kierowca Formuły 1 zachorował na Covid-19. Pierre Gasly dołączył do Charlesa Leclerca i Lando Norrisa, którzy nieco wcześniej zachorowali na COVID-19, tuż po zakończeniu ubiegłego sezonu Formuły 1.

Łączy ich jeden, aczkolwiek ważny fakt. Wszyscy zachorowali podczas przebywania w Dubaju. Leclerc zaraził się podczas prywatnych wakacji, natomiast pozostała dwójka przebywała na specjalnych obozach przygotowawczych.

- Mam nadzieję, że wszystko u was dobrze i jesteście bezpieczni. Chciałem poinformować, że uzyskałem pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Powiedziałem już o tym wszystkim, z którymi kontaktowałem się w ostatnich dniach -napisał na Twitterze kierowca występujący w Alpha Tauri.

Polska miejscowość znalazła sposób na piratów drogowych. Udostępniła im plac na którym mogą się wyszaleć - wideoPolska miejscowość znalazła sposób na piratów drogowych. Udostępniła im plac na którym mogą się wyszaleć - wideoCzytaj dalej

- Obecnie jestem w izolacji i postępuję zgodnie z protokołami ustalonymi przez lokalne władze ds. zdrowia. Czuję się dobrze i nadal będę realizować swój plan treningowy podczas pobytu w domu. Dbajcie o siebie -dodał Francuz.

Warto podkreślić, że Gasly jest już 6 kierowcą, który zachorował na Covid-19. Prócz wyżej wspomnianej dwójki, chorobę przeszli Lance Stroll, Lewis Hamilton oraz Sergio Perez.

Podczas jednego z grudniowych wywiadów, młody francuski kierowca podkreślał, że w obecnej sytuacji pandemicznej należy zachować szczególną ostrożność.

- Nadal będę uważać na ludzi wokół, ale mimo to chcę mieć trochę swobody. Chcę zobaczyć znajomych w Boże Narodzenie, spędzić z nimi czas. Tak samo jest z przyjaciółmi. Ostatnio wróciłem po dwóch miesiącach nieobecności i powiedziałem im "przepraszam, ale nie chcę ryzykować, nie możemy się spotkać" - mówił Gasly pod koniec ubiegłego roku.

Gasly karierę rozpoczął w 2006 roku, od startów w kartingu. Kolejny bardzo ważnym krokiem w karierze w Motorsporcie było dołączenie do akademii Red Bulla. 30 września 2015 roku, został on ogłoszony kierowcą rezerwowym Red Bull Racing.

Największym sukcesem w Formule 1 młodego Pierra, było ubiegłoroczne zwycięstwo na legendarnym torze Monza. Oprócz tego w 2019 roku, zajął drugie miejsce podczas Grand Prix Brazylii na słynnym torze Interlagos.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł