Fiat 126p Tuning
Źródło: Youtube/Mk1Kieran

Ten Maluch to prawdziwy unikat. Fiat 126p z silnikiem V8 od Corvette - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
29 Grudnia 2020

Fiat 126p to niekwestionowana legenda motoryzacji. Samochód darzony jest szczególną estymą głównie w naszym kraju, aczkolwiek również zagraniczni tunerzy potrafią stworzyć na jego bazie bardzo ciekawy projekt. Maluch z silnikiem V8 od Corvettte to prawdziwy potwór.

Fiat 126p z silnikiem V8. Ten tuning po prostu robi ogromne wrażenie. Fani słynnego Malucha będą w szoku.

Fiat 126p zapisał się złotymi zgłoskami, szczególnie w historii polskiej motoryzacji. Każdy szanujący się fan motoryzacji, zna i szanuje ten niezwykły samochód.

Nie od dziś wiadomo, że poczciwy Maluch jest bardzo wdzięcznym materiałem do tuningu. Istnieją dwie szkoły. Jedni modyfikują seryjny silnik, inni natomiast decydują się na wstawienie całkowicie nowej jednostki.

Jeżeli chcesz otrzymać niezwykły pojazd, który stuningujesz takim kosztem, słynny Maluch będzie idealnym wyborem. Wiele osób wyposaża ten model samochodu w silniki pochodzące od motocykli. Jest to najbardziej powszechny ruch.

Co w sytuacji, gdy wsadzimy do niego piekielnie mocne V8 prosto od Corvette? Efekt jest piorunujący.

Kierowco musisz mieć się na baczności. Zapominając o tej ważnej opłacie, możesz zapłacić drakońską karęKierowco musisz mieć się na baczności. Zapominając o tej ważnej opłacie, możesz zapłacić drakońską karęCzytaj dalej

Maluch z piekielnie mocną V8 hitem internetu. Pojazd robi kolosalne wrażenie.

Warto podkreślić, że takie modyfikacje wymagają jednak większego nakładu pracy, ponieważ są one zdecydowanie bardziej wymagające.

W tym konkretnym przypadku wykorzystano samochód z 1974 roku. Projekt wykonany w Wielkiej Brytanii podbił serca fanów drogowego mikrusa.

Warto podkreślić, że wcześniej ten sam pojazd był bazą pod inny tuning. Wyposażony był mocny w silnik 3.0 V6 z Forda Capri.

W jaki sposób ultra mocny silnik przekłada się na osiągi. Wiadomo, że czerwony potwór potrafi jest w stanie pokonać dystans 1/4 mili w niecałe 10 sekund.

Klasyki znane z polskich ulic są bardzo wdzięcznym materiałem na mocne i efektywne przeróbki. Również przykład kultowego Fiat 125p z silnikiem 2.0 robi ogromne wrażenie.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł