ZDrogi.pl > Katalog pojazdów > Ten Maluch to prawdziwy unikat. Fiat 126p z silnikiem V8 od Corvette - Wideo
Piotr Dutka
Piotr Dutka 15.06.2022 02:02

Ten Maluch to prawdziwy unikat. Fiat 126p z silnikiem V8 od Corvette - Wideo

Fiat 126p Tuning
Youtube/Mk1Kieran

Fiat 126p z silnikiem V8. Ten tuning po prostu robi ogromne wrażenie. Fani słynnego Malucha będą w szoku.

Fiat 126p zapisał się złotymi zgłoskami, szczególnie w historii polskiej motoryzacji. Każdy szanujący się fan motoryzacji, zna i szanuje ten niezwykły samochód. 

Nie od dziś wiadomo, że poczciwy Maluch jest bardzo wdzięcznym materiałem do tuningu. Istnieją dwie szkoły. Jedni modyfikują seryjny silnik, inni natomiast decydują się na wstawienie całkowicie nowej jednostki. 

Jeżeli chcesz otrzymać niezwykły pojazd, który stuningujesz takim kosztem, słynny Maluch będzie idealnym wyborem. Wiele osób wyposaża ten model samochodu w silniki pochodzące od motocykli. Jest to najbardziej powszechny ruch. 

Co w sytuacji, gdy wsadzimy do niego piekielnie mocne V8 prosto od Corvette? Efekt jest piorunujący. 

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Maluch z piekielnie mocną V8 hitem Internetu. Pojazd robi kolosalne wrażenie. 

Warto podkreślić, że takie modyfikacje wymagają jednak większego nakładu pracy, ponieważ są one zdecydowanie bardziej wymagające. 

W tym konkretnym przypadku wykorzystano samochód z 1974 roku. Projekt wykonany w Wielkiej Brytanii podbił serca fanów drogowego mikrusa. 

Warto podkreślić, że wcześniej ten sam pojazd był bazą pod inny tuning. Wyposażony był mocny w silnik 3.0 V6 z Forda Capri.

W jaki sposób ultra mocny silnik przekłada się na osiągi. Wiadomo, że czerwony potwór potrafi jest w stanie pokonać dystans 1/4 mili w niecałe 10 sekund.

Klasyki znane z polskich ulic są bardzo wdzięcznym materiałem na mocne i efektywne przeróbki. Również przykład kultowego Fiat 125p z silnikiem 2.0 robi ogromne wrażenie.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Tagi: Klasyki Tuning