ZDrogi.pl > Aktualności > Sbarro Super Eight to hot hatch z napędem Ferrari 308
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:50

Sbarro Super Eight to hot hatch z napędem Ferrari 308

Ferrari w ciele kompaktowego auta
Speed 8 Classics

Jedyny taki hot hatch na świecie - w środku to Ferrari 308 GTB

Lata 80 to, dla wielu, najlepsze czasy dla motoryzacji. Najpiękniejsze projekty, które wciąż jeszcze pozbawione były elektronicznych kagańców i komputerów.

Lata 80 to czasy, które kojarzone są też z rajdami szalonej grupy B i najdzikszych projektów tunerów, takich jak Koenig Special i Gemballa.

Ferrari w ciele kompaktowego auta

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

To właśnie w tym czasie szwajcarska firma Sbarro, która została założona w 1971 roku i wymyślała wówczas wszelkiego rodzaju szalone projekty.

W 1984 roku Sbarro ujawnił najbardziej fantastyczną rzecz, jaką można sobie wyobrazić.

To małe auto zainspirowane było hatchbackami Grupy B. Pojazd z silnikiem umieszczonym centralnie, w zasadzie przejął podwozie, pięciobiegową manualną skrzynię biegów i 3,0-litrowy silnik V8 wprost z Ferrari 308 GTB.

Tak powstało Sbarro Super Eight.

Super Eight była w rzeczywistości kontynuacją równie szalonego Sbarro Super Twelve z 1981 roku, który pod maską (klapą właściwie) miał rzędowy 12 cylindrowy silnik!

Wracając do bardziej "cywilizowanego modelu" - źródłem napędu był silnik V8 o mocy 260 KM. W 1984 roku! W tym czasie, uważany za szybki, Golf GTI oferował około 100 KM.Zbudowano tylko jedną sztukę Super Eight, która właśnie trafiła na sprzedaż.

Ferrari 308 GTB było dawcą narządów. Auto trafiło na sprzedaż

Obecnie samochód wystawiony na sprzedaż za jedyne 155 000 euro - czyli około 140 000 700 tys. złotych.Przebieg? 17 000 mil ~ 27 000 km. Absolutna okazja!

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Powiązane