Dziecko niewidoczne na ulicy
Źródło: Christian Thomas

Na zdjęciu ukrywa się dziecko. Potrafisz je odnaleźć? Przypominamy o odblaskach

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
17 Listopada 2020

Dziecko znajduje się na obu zdjęciach, choć trudno w to uwierzyć. Przypominamy jeszcze raz o tym, jak ważna jest widoczność na drodze. Potrafisz znaleźć dziecko na zdjęciu?

Przyjrzycie się uważnie zdjęciu. Dziecko stoi przy samej ulicy, a prawie nikt nie jest w stanie go zauważyć. Fotografia stała się jakiś czas temu hitem Internetu, ale uważamy, że warto ją wszystkim przypomnieć.

Wspomniane zdjęcie doskonale obrazuje jak wielką rolę w bezpieczeństwie na drodze może mieć właściwy ubiór.

Dziecko znajduje się przy samej krawędzi jezdni, choć choć trudno je w pierwszej chwili dostrzec.

Dziecko niewidoczne na ulicy

Policja opublikowała dwie fotografie. Taki zabieg ma za zadanie zwrócenie uwagę na istotę naszej widoczności.

Na Facebooku policja zamieściła dwa zdjęcia. Na jednym dziecko jest doskonale widoczne, a na drugim trudno je odnaleźć. To zadanie z serii "znajdź różnicę". Na obu widzimy tę samą ulicę. Oba zdjęcie są wykonane z tej samej perspektywy.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Na pierwszej fotografii dziecko jest zauważalne od pierwszego momentu dzięki jaskrawemu płaszczowi, która natychmiast zwraca uwagę. W przypadku drugiej fotografii trzeba się bardziej przypatrzyć. Kolor ubrania sprawia, że postać zlewa się z tłem.

Dziecko stoi w tym samym miejscu. Jednak tylko na jednej fotografii jest doskonale widoczne

Dziecko niewidoczne na ulicy

- Na drugim zdjęciu stoi dziecko, w tym samym miejscu! To nie czary, to kwestia tego, w co jesteśmy ubrani. Czy mamy odblaski na sobie lub jaskrawe ubrania - pisze Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie.

- Widząc z daleka święcący punkt, kierowca ma więcej czasu na odpowiednią reakcję. Zyskane w ten sposób sekundy mogą uratować zdrowie czy nawet życie pieszego – powiedział policjant w rozmowie z WTK.

Przedstawione przez policję zdjęcia zostały zrobione w Szwajcarii przez fotografa Christiana Tomasa. Zostały wykonane w celu kampanii, która miała być apelem o zachowanie bezpieczeństwa na drodze. Choć polskim drogom daleko do szwajcarskich, to również u nas widoczność pieszych ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo.

Krytyka kampanii

Nie wszystkim taki sposób apelowania się jednak spodobał. Niektórzy uważali, że zrzuca się w ten sposób winę na pieszych, którzy to "ukrywają się" się przed kierowcami, a tymczasem to kierowca powinien być odpowiedzialny za niedostrzeżenie człowieka.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł